مقاله 2 - مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
سفارش تبلیغ
صبا
 
 
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
 
 
بارالها! نگریستن به رخسار تو شوق دیدارت را از تو درخواست می کنم . [فاطمه علیه السلام ـ در دعایش ـ] 
»» چگونه از سر وصدای کامپیوتر خود بکاهیم

کم کردن سر و صدای کامپیوتر میتواند خیلی سخت باشد زیرابیشتر سر و صدای کامپیوتر ناشی از دو قطعه اصلی سیستم یعنی هارد دیسک و فن سیستم میباشد که جزو قطعات حیاتی سیستم هستند و در تمام مدتی که شما با سیستم کار میکنید آنها نیز ناچار به کار کردن هستند اما شما میتونید با کارهای جزئی سیستم خود را کم صدا تر کنید.

کامپیوتر

? پیچها را سفت کنید:
اگر یک پیچ که کاملا سفت نشده باشد یا کیس به خوبی بسته نشده باشد میتواند یک سیستم کاملا ساکت را به سر صدائی همانند ماشین چمن زنی(!) تبدیل کند. مطمئن شوید که تمام کارتها محکم در اسلاتهای خود بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جای ایمنی محکم کنید و مطمئن شوید که کیس خود را در جائی خوبی در اطاق قرار داده اید. متاسفانه ممکن است پس از اتمام این کارها متوجه شوید که طراحی ضعیف کیس باعث ایجاد سر و صدا گشته است. اگر کیس شما نیز از اینگونه کیس ها است شما میتوانید با استفاده از یک بسته نوسان گیر (vibration dampening kit) مانند Dynamat`s Xtreme Computer Kit به سر و صدای سیستم خود را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت www.dynamat.com مراجعه کنید.
اگر سیتم شما روی میز چوبی، کف پارکت یا هر جنس سخت دیگری است شما میتوانید موس پد های قدیمی خود را بریده و زیر پایه های کیس قرار داده و از ارتعاش سیستم جلوگیری کنید و به این وسیله هزینه ای را که برای خرید کیت لرزه گیر کنار گذاشته اید صرفه جوئی کنید (این کیت در آمریکا 30 دلار قیمت دارد)
? فن سیستم:
یکی از راهها برای اینکه سر و صدای فن خود را کم کنید اینست که سیستمی را انتخاب کنید که نیازی به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانید از فن کوچکتری برای cpu خود استفاده کنید همچنین میتوانید از فنهای مرغوبتر و کم سر و صدا تر استفاده کنید. البته قبل از تعویض فن دقت کنید فن جدید به انداه فن قبلی سیستم شما را خنک کند.
روشهای زیادی به منظور کم کردن سر وصدا ناشی از کارکردن کامپیوتر یا رایانه اتان وجود دارد یکی از معمولترین ‌آنها خرابی فن یا پنکه ها داخل کیس کامپیوتر است ممکن است فروشنده کامپیوتر فکر کرده شما می خواهید 24 ساعت از کامپیوتر خود استفاده کنید و برای همین 3 تا 4 فن اضافه به کیس شما نصب کرده است و شما مجبورید سر وصدا زیادی فن ها را تحمل کنید!!!!نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( شنبه 87/4/29 :: ساعت 1:29 صبح )

»» فن سیستم:

فن سیستم:

یکی از راهها برای اینکه سر و صدای فن خود را کم کنید اینست که سیستمی را انتخاب کنید که نیازی به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانید از فن کوچکتری برای cpu خود استفاده کنید همچنین میتوانید از فنهای مرغوبتر و کم سر و صدا تر استفاده کنید. البته قبل از تعویض فن دقت کنید فن جدید به انداه فن قبلی سیستم شما را خنک کند.

 هارد دیسک:

هر وسیله ای که با سرعت 7200 دور در دقیقه دوران کند به خودی خود سر و صدا ایجاد میکند (چرخهای یک ماشین وقتی که با سرعت حرکت میکند حداکثر 500 دور در دقیقه میزند!). بهترین راه برای ساکت کردن یک هارد دیسک پر سر و صدا استفاده از عایقهای صوتی است. برای مثال Molex"s SilentDrive یک جعبه پلاستیکی است که شما میتوانید هارد خود را درون آن قرار دهید. و این جعبه پلاستیکی مانع از انتشار صدای هارد دیسک میشود.(New England Digital ) به آدرس ( www.nedcomp.com)یکی از شرکتهائی است که این جعبه ها راتولید میکند.دیسکهای سخت در هنگام خواندن و نوشتن مقداری سر و صدا تولید میکنند. برای کم کردن این سر و صداها بطور مرتب هارد خود را defrag کنید در بیشتر نسخه های ویندوز از مسیر Start, Programs, Accessories, System Tools, Disk Defragmenter استفاده کنید.این کار سرعت دسترسی به فایلها رابیشتر کرده و باعث بهره وری بیشتر سیستم شما میشود.

به گوش رسیدن صدای هارد در هنگامی که در حال خواندن چیزی از روی هارد و یا نوشتن بر روی آن نیستید نمایشگر آن است که RAM سیستم شما پائین است و احتیاج به ارتقا Ram خود دارید. در هنگامی که ram سیستم شما پر میشود ویندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافی بر روی هارد دیسک شما میکند. با خرید یک ram دیگر هم سرعت خود را بالا برده و هم صدای سیستم خود را کم کنید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( سه شنبه 87/3/7 :: ساعت 9:0 صبح )

»» آینده DSL

آینده DSL

ADSL با تکنولوژی هایی مانند مودمهای کابلی و اینترنت ماهواره ای برای داشتن یک ارتباط پرسرعت در حال رقابت میباشد. بر طبق گزارش IDC در ایالات متحده در حدود ماکزیمم 330,000 کابرخانگی از طریق DSL در سال 1999 به اینترنت متصل بوده اند این رقم برای مودمهای کابلی برابر 1,350,000میباشد. پیش بینی میشود که تا سال 2003 تعداد کابران مودمهای کابلی به 8,980,000 و تعداد کابران DSL به 9,300,000 برسد . در حال حاظر ماکزیمم سرعت DSL توسط کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به 1.5 مگابیت بر ثانیه محدود شده است. تکنولوژی هایی که به تازگی آمده اند در تئوری سرعتی معادل 7 مگابیت بر ثانیه را فراهم میکنند و تحقیقات انجام شده حتی سرعتهایی بالاتر را توسط استفاده از پروتکلهایی مانند G.Lite و VDSL نشان میدهد.

 چگونه از سر و صدای کامپیوتر خود بکاهیم:

کم کردن سر و صدای کامپیوتر میتواند خیلی سخت باشد زیرابیشتر سر و صدای کامپیوتر ناشی از دو قطعه اصلی سیستم یعنی هارد دیسک و فن سیستم میباشد که جزو قطعات حیاتی سیستم هستند و در تمام مدتی که شما با سیستم کار میکنید آنها نیز ناچار به کار کردن هستند اما شما میتونید با کارهای جزئی سیستم خود را کم صدا تر کنید.

 پیچها را سفت کنید:

اگر یک پیچ که کاملا سفت نشده باشد یا کیس به خوبی بسته نشده باشد میتواند یک سیستم کاملا ساکت را به سر صدائی همانند ماشین چمن زنی(!) تبدیل کند. مطمئن شوید که تمام کارتها محکم در اسلاتهای خود بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جای ایمنی محکم کنید و مطمئن شوید که کیس خود را در جائی خوبی در اطاق قرار داده اید. متاسفانه ممکن است پس از اتمام این کارها متوجه شوید که طراحی ضعیف کیس باعث ایجاد سر و صدا گشته است. اگر کیس شما نیز از اینگونه کیس ها است شما میتوانید با استفاده از یک بسته نوسان گیر (vibration dampening kit) مانند Dynamat"s Xtreme Computer Kit به سر و صدای سیستم خود را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت www.dynamat.com مراجعه کنید.

اگر سیتم شما روی میز چوبی، کف پارکت یا هر جنس سخت دیگری است شما میتوانید موس پد های قدیمی خود را بریده و زیر پایه های کیس قرار داده و از ارتعاش سیستم جلوگیری کنید و به این وسیله هزینه ای را که برای خرید کیت لرزه گیر کنار گذاشته اید صرفه جوئی کنید (این کیت در آمریکا 30 دلار قیمت دارد)نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( دوشنبه 87/3/6 :: ساعت 9:0 صبح )

»» تجهیزات DSL

تجهیزات DSL

ADSL از دوقطعه از تجهیزات استفاده میکند. یک سری از تجهیزات در جهت استفاده کننده و سری دیگر در شرکت تلفن یا هر فراهم کننده خدمات DSL استفاده میشود.

در جهت استفاده کننده یک فرستنده /گیرندهtransceiver نصب میگردد در شرکت خدمات دهنده یک دستگاه DSL Access Multiplexer (DSLAM) نصب میگردد که برای دریافت اتصال کاربر استفاده میشود.

DSL Transceiver

اکثر کاربران خانگی فرستنده/گیرنده DSL خود را مودم DSL مینامند. مهندسان شرکت تلفن یا ISP آنراATU-R می نامند.

بهرحال این وسیله نقطه ای است که بواسطه آن اطلاعات از کامپیوتر کاربر یا شبکه به DSL منتقل میگردد. Transceiver به چند روش میتواند به کامپیوتر کابر متصل شود. اکثرکابران خانگی از استاندارد USB یا اترنت 10Base-T استفاده میکنند. اکثر Transceiver ها توسط شرکتهای فراهم کننده خدمات تلفن یا DSL فروخته میشوند . فرستنده/گیرنده ها ساده میباشند ولی انواع تجاری آن میتواند هاب ها و سویچ ها و انواع دیگر تجهیزات شبکه را هم در سیستم خود به هم متصل کند و بکار ببرد.

 

DSLAM

این وسیله که در جهت فراهم کننده خدمات قرار میگیرد وسیله اصلی بوجود آورنده DSL میباشد. DSLAM اتصال را از کابران مختلف دریافت میکند و آنها را برای بوجود آوردن سیگنالهای یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا با هم جمع میکند. بطور کلی DSLAM قادرند که با انواع مختلفی از DSL ها در یک اداره مرکزی ارتباط برقرار کنند و از پروتکلهای مختلف و مدولاسیون های مختلف هم CAM و هم DMT برای مثال پشتیبانی میکنند. بعلاوه DSLAM ممکن است که کارهای دیگری مانند مسیر یابی و آدرس دهی خودکار IP را نیزبرای مشتریان انجام دهد.

DSLAM موجب بوجود آمدن بزرگترین اختلاف بین سرویسهای مودمهای کابلی و ADSL میشود. به خاطر اینکه کابران مودمهای کابلی بر روی یک شبکه حلقوی به اشتراک گداشته شده قرار دارند که این امر موجب میشود که در اکثر موارد هرچه تعداد کابران بالاتر برود کارایی پایین ترآید در صورتی که در تکنولوژی ADSL یک اتصال جداگانه از هر کابر به DSLAM وجود دارد و این بدین معنی است که در صورت اضافه شدن کابر جدید تاثیری در سرعت سایر کابران وجود ندارد ابته این تازمانی است که تعداد کابران برای یک اتصال پر سرعت اینترنت به حد اشباع نرسد. در نقطه اشباع بالا بردن سطح سرعت توسط فراهم کننده خدمات موجب افزایش کارایی برای کابران میشود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( یکشنبه 87/3/5 :: ساعت 9:0 صبح )

»» استرسهای دیجیتالی و ...

استرسهای دیجیتالی و ...
کارکردن‌ با رایانه‌ گاهی‌ اوقات‌ می‌تواند استرس‌زا باشد؛ هر چقدر شما با علل‌ استرسهای‌ دیجیتالی، بیشتر آشنا باشید، بهتر خواهید توانست‌ خود را با آن‌ سازگار کنید
.
آنچه‌ می‌خوانید، ترجمهِ مقاله‌ای‌ از دکتر مورتون‌ اورمان‌ است، که‌ در آن‌ به‌ ده‌ علت‌ از علل‌ رایج‌ استرس‌ رایانه‌ای‌ اشاره‌شده‌ است: در این‌ نوشتار، ده‌ علت رایج‌ استرسهای‌ دیجیتالی‌ را آورده‌ایم. البته‌ این‌ ده‌ تا، کلیهِ علل‌ استرس‌ رایانه‌ای‌ نیستند؛ اما مهم‌ترین‌ آنها هستند که‌ اغلب‌ مردم‌ آنها را تجربه‌ کرده‌اند .
1. مشکلات‌ ناگهانی‌
از همهِ مشکلاتی‌ که‌ برای‌ کاربران‌ استرس‌زا هستند می‌توان‌ پیش‌گیری‌ کرد، اما چگونه؟! همیشه‌ ممکن‌ است‌ برق‌ قطع‌ شود، اما تجهیزات‌ و نرم‌افزارهایی‌ هم‌ وجود دارند که‌ از پاک‌شدن‌ اطلاعات‌ روی‌ رایانهِ شما جلوگیری‌ می‌کنند
.
سرقت‌ اطلاعات، آسیب‌ دیدن‌ رایانه‌ به‌ وسیله‌ کودکان‌ و... همه‌ و همه‌ اجتناب‌ناپذیرند اما شما می‌توانید با پشتیبان‌ گرفتنهای‌ مرتب‌
(Back up)
و حفظ‌ این‌ فایلها در جایی‌ به‌ جزء هارددیسک‌ با این‌ مشکلات‌ مقابله‌ کنید .
2. استفاده‌ از تجهیزات‌ ارزان‌
بعضی‌ اوقات‌ ما با خرید تجهیزات‌ کم‌ کیفیت‌ و ارزان‌ قیمت، خود مشکلاتی‌ به‌ وجود می‌آوریم. یک‌ مودم‌ یا کارت‌ گرافیک‌ ارزان‌ ممکن‌ است‌ مقدار بیشتری‌ در پول‌ شما صرفه‌جویی‌ کند، اما شما با تهیهِ آنها ریسک‌ مشکل‌دارشدن‌ رایانهِ خود، یا نقص‌ پیداکردن‌ آن‌ را بالا می‌برید
.
اگر شما سی‌ پی‌ یوی‌ رایانهِ خود را ارتقاء ندهید، مقداری‌ پول‌ صرفه‌جویی‌ کرده‌اید ولی‌ به‌ طور قطع‌ هنگام‌ کار با نرم‌افزارهای‌ جدیدی‌ که‌ نیاز به پردازندهِ سریع‌تری‌ دارند، با ناتوانی‌ و سرخوردگی‌ روبه‌رو خواهید شد؛ چطور است‌ به‌ جای‌ اینکه‌ از یک‌ متخصص‌ کمک‌ بخواهید خودتان‌ سیستم‌ را مونتاژ کنید تا مقداری‌ صرفه‌جویی‌ کنید و بعد هم‌ با مشکلات‌ آن‌ دست‌ و پنجه‌ نرم‌ کنید
3. ناکامی‌ در کمک‌گرفتن‌
بسیاری‌ از کاربران‌ مبتدی‌ رایانه‌ و
( هم‌چنین‌ برخی‌ از حرفه‌ایها) تمایلی‌ به‌ کمک‌گرفتن‌ از دیگران‌ ندارند و این‌ خود باعث‌ به‌ وجود آمدن‌ یک‌ استرس‌ بیهوده‌ می‌شود (استرسی‌ که‌ می‌توان‌ از آن‌ جلوگیری‌ کرد). وقتی‌ شما تازه‌ شروع‌ به‌ یادگیری‌ رایانه‌ کرده‌اید، حتماً با یکی‌ دو نفر از کاربران‌ با تجربه‌ ارتباط‌ دارید یا از سی‌دیهای‌ آموزشی‌ استفاده‌ می‌کنید. البته‌ منابع‌ آن‌لاین‌ را فراموش‌ نکنید. علاوه‌ بر این‌ برخی‌ شرکتها هم‌ کمکهای‌ فنی‌ خود را به‌ صورت‌ تلفنی‌ ارائه‌ می‌دهند .
4. بازنگری‌ فردی‌
وقتی‌ تنها از دست‌ رایانهِ خود عصبانی‌ می‌شوید بهترین‌ راه‌ مقابله‌ با استرس‌ حاصل‌ از آن، این‌ است‌ که‌ یک‌ بازنگری‌ فردی‌ داشته‌ باشید و به‌ جای‌ مقصر دانستن‌ تجهیزات‌ یا شرکتهای‌ تولیدکنندهِ آن‌ و یا حتی‌ سرزنش‌کردن‌ زندگی‌ و شانس‌ خود بهتر است‌ فکر کنید که‌ آیا به‌ اندازهِ کافی‌ آینده‌نگر بوده‌اید و تجهیزات‌ حفاظتی‌ لازم‌ را روی‌ رایانهِ خود نصب‌ کرده‌اید؟ شاید شما نتوانسته‌اید برنامهِ نرم‌افزاری‌ جدیدی‌ را که‌ خریده‌اید درست‌ روی‌ رایانهِ خود نصب‌ کنید؟ شاید دستورالعمل‌ آن‌ را درست‌ نخوانده‌اید و یا اینکه‌ از آموزشهای‌ آن‌لاین‌ استفاده‌ نکرده‌اید؟ بهتر است‌ با هرگونه‌ استرس‌ رایانه‌ای‌ که‌ روبه‌رو می‌شوید علتهای‌ پنهانی‌ را جست‌وجو کنید که‌ در پشت‌ پردهِ مشکلات‌ قرار دارند
.
5. تلاش‌ برای‌ میان‌بر زدن‌
علاوه‌ بر میان‌برهای‌ مالی، بسیاری‌ از کاربران‌ با نادیده‌گرفتن‌ مراحل‌ مهم‌ یک‌ نرم‌افزار یا سخت‌افزار، خود را دچار مشکل‌ و دردسر می‌کنند، بسیاری‌ از کاربران‌ سعی‌ دارند بدون‌ خواندن‌ دستورالعمل، از یک‌ امکان‌ رایانه‌ای‌ استفاده‌ بکنند، متأسفانه‌ این‌ مشکلی‌ است‌ که‌ شیوهِ جدید (پلاگ‌ اندپلی
plug and play ( به‌ وجود آورده‌ است .
بعضی‌ افراد سعی‌ می‌کنند از نرم‌افزارهای‌ قدرتمندی‌ مثل‌ پردازشگرهای‌ متنی، صفحه‌های‌ گسترده‌ ... و برنامه‌هایی‌ مثل‌ آنها استفاده‌ کنند ولی‌ آنها زمان‌ کافی‌ را برای‌ آموزش‌ این‌ نرم‌افزارها نمی‌گذارند و این‌ موضوع‌ باعث‌ می‌شود در طولانی‌مدت‌، هزینه‌ و زمان‌ بیشتری‌ را هدر دهند. اگرچه‌ این‌ برنامه‌ها معمولاً به‌ آسانی‌ قابل‌ یادگیری‌ هستند ولی‌ نیاز به‌ آموزش‌ کافی‌ و مناسب‌ دارند .
6. انتظارات‌ غیرواقع‌گرایانه‌
بسیاری‌ از استرسهایی‌ که‌ در زندگی‌ برای‌ ما به‌ وجود می‌آید نتیجهِ انتظارات‌ غیرواقعی‌ ماست. دقت‌ کنید اکثر سرخوردگیهای‌ ناشی‌ از کار با رایانه‌ نتیجهِ این‌ است‌ که‌ ما انتظار داریم، همیشه‌ با رایانه‌ درست‌ کار بکنیم . گرچه‌ این‌ هدف‌ بسیار ستودنی‌ است‌ اما به‌ شدت‌ خیال‌پردازانه‌ است. ناپدیدشدن‌ فایلی‌ که‌ ما روی‌ آن‌ کار می‌کنیم، شلوغ‌بودن‌ خطوط‌ اینترنتی‌ و... همه‌ و همه‌ از امور اجتناب‌ناپذیراند. شیوهِ نصب‌ برنامهِ پلاگ‌ اندپلی‌ موجب‌شده‌ که‌ ما فکر کنیم‌ با کلیک‌کردن‌ روی‌ دگمه‌
next می‌توان‌ برنامه‌ای‌ را نصب‌ کرد، در حالی که‌ بسیاری‌ از نرم‌افزارها علاوه‌ بر این‌ نیازمند نصب‌ فایل‌crack هم‌ هستند و بدون‌ خواندن‌ دستورالعمل‌ قادر به‌ نصب‌ آنها نیستیم .
دیگر عرصه‌ای، که‌ در آن‌ نقش‌ انتظار در رایانه‌ زیاد به‌ چشم‌ می‌خورد، چگونگی‌ پاسخ‌دادن‌ ما به‌ رفتار دیگران‌ است
.
در دنیای‌ رایانه‌ فرصتهای‌ بی‌شماری‌ پیش‌ می‌آید که‌ باعث‌ می‌شود شما عصبانی‌ شوید، مثل‌ این‌ موضوع‌ که‌ بسیاری‌ از افراد به‌ نامه‌های‌ الکترونیکی‌ شما پاسخ‌ نمی‌دهند و همواره‌ شما را منتظر می‌گذارند، یا دائماً از کسانی‌ که‌ تمایل‌ ندارید نامه‌های‌ ناخواسته‌ (اسپم) دریافت‌ می‌کنید و یا اینکه‌ بسیاری‌ از فروشندگان، تعمیرکنندگان، منشیها و بسیاری‌ دیگر به‌ وعده‌های‌ خود عمل‌ نمی‌کنند و همهِ اینها از عوامل‌ استرس‌زای‌ کار با رایانه‌ است
.
ولی‌ اگر کمی‌ دقیق‌ شوید، متوجه‌ می‌شوید که‌ این‌ منبع‌ شایع‌ استرس، فقط‌ به‌ دنیای‌ رایانه‌ محدود نمی‌شود بلکه‌ این‌ انتظارات‌ غیرواقع‌گرایانه‌ در همه‌ جای‌ زندگی‌ ما وجود دارد .
7. بی‌جهت‌ عصبانی‌شدن‌ از خود
یکی‌ دیگر از کارهایی‌ که‌ ما همیشه‌ انجام‌ می‌دهیم، سرزنش‌ خود هنگام‌ یک‌ عمل‌ اشتباه‌ یا عمل‌ احمقانه‌ است
.
اشتباهات‌ در جهان‌ رایانه‌ بسیار شایع‌ هستند. وارد کردن‌ یک‌ حرف، عدد یا نماد اشتباه، کل‌ عملیات‌ ما را دچار مشکل‌ خواهد کرد. حذف‌ اشتباهی‌ یک‌ فایل‌ یا اشتباه‌کردن‌ هنگام‌ نصب‌ یا اجرای‌ یک‌ نرم‌افزار و سخت‌افزار پیچیده، موضوعی‌ است‌ که‌ معمولاً برای‌ همهِ ما پیش‌ می‌آید و شما نباید خود را به‌ خاطر آن‌ سرزنش‌ کنید .
8. ناسازگاری‌ با دیگران‌
بسیاری‌ از استرسهای‌ ما در محیط‌ اینترنت، نتیجهِ مشکلات‌ شخصی‌ ما با دیگران‌ است. به‌ نظر می‌رسد که‌ در دنیای‌ رایانه، ما به‌ تنهایی‌ و دور از دیگران‌ مشغول‌ کار هستیم‌ ولی‌ این‌ توهمی‌ بیش‌ نیست. ما هم‌ در خانه‌ و هم‌ در محل‌ کار با مشکلات‌ و مناقشات‌ خاص‌ دنیای‌ رایانه‌ای‌ مواجه‌ هستیم
.
این‌ مشکلات‌ از کشمکش‌ بر سر مقدار زمان‌ استفاده‌ از رایانه‌ تا استفاده‌ از منابع‌ مشترک‌ آن‌ مثل‌ پرینتر، جست‌وجوگرهای‌ شبکه‌ و ... مختلف‌ هستند
.
ما هم‌ در خانه‌ و هم‌ در محل‌ کار با فروشندگان، خریداران،... و بسیاری‌ از افراد به‌ صورت‌ شخصی‌ یا آن‌ لاین‌ در تعامل‌ هستیم. برخی‌ از این‌ تعاملات‌ استرس‌زا هستند. از آنجا که‌ رایانه‌ها تعاملات‌ اجتماعی‌ ما را توسعه‌ می‌دهند، می‌توانند یکی‌ از عوامل‌ تشدید استرس‌ در زندگی‌ ما هم‌ باشند
.
9. ناکامی‌ در انجام‌ وظایف‌
این‌ هم‌ یکی‌ دیگر از عوامل‌ استرس‌زای‌ کار با رایانه‌ است‌ و تا حدودی‌ شبیه‌ به‌ علت‌ پنجم‌ (میان‌بر زدن) و نتیجهِ تلاش‌ ما برای‌ صرفه‌جویی‌ در وقت‌ است. کار کردن‌ بیش‌ از حد با رایانه‌ باعث‌ می‌شود که‌ فرد وظایف‌ مهم‌تر خود را فراموش‌ کند
.
مثلاً غذا را بسوزاند یا لباسهایش‌ نشسته‌ باقی‌ بماند و... و آخر سر هم‌ با اعصابی‌ خرد، روز خود را به‌ پایان‌ برساند .
10. به‌ خطر انداختن‌ صداقت‌ خود و دیگران‌
از آنجا که‌ هیچ‌ کس‌ شاهد کار کاربران‌ با رایانه‌ نیست، آنها احساس‌ امنیت‌ می‌کنند و هر کاری‌ که‌ می‌خواهند انجام‌ می‌دهند؛ از شکستن‌ قفل‌ نرم‌افزارها گرفته‌ تا هک‌ کردن‌ سایتها و... ؛ در واقع‌ تخلفات‌ کوچک‌ آنها کم‌ کم‌ بزرگ‌شده، تبدیل‌ به علل‌ مخفی‌ و ناگواریهای‌ اتفاقی‌ می‌شود
.
ما باید سعی‌ کنیم‌ خودمان‌ و دیگران‌ را از انجام‌ این‌ رفتارهای‌ خلاف‌ باز داریم، درست‌ است‌ که‌ کسی‌ مراقب‌ ما نیست‌ ولی‌ خودمان‌ که‌ آگاهیم‌ و این‌ برای‌ دوری‌ از خلاف، کافی‌ است .نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( دوشنبه 86/11/15 :: ساعت 12:8 صبح )

»» مشکلات CMOS

مشکلات CMOS
در شرایط به خصوص
ممکن است لازم باشد که CMOS را پاک کنید بعضی مواقع که شما برای بوت شدن سیستم کلمه عبور ( password) تعیین کرده اید و آنها را فراموش کرده اید یا بعضی مواقع BIOS را به گونه ای تنظیم کرده اید که مشکلاتی برای سیستم بوجود آورده و نمی توانید آن را درست کنید این راه مفید است. در بعضی مادربردها پاک کردن حافظه CMOS مادربرد باعث دردسر است زیرا تنظیم دوباره آن مشکل است و شاید به یاد آوردن کلمه عبور راحتتر باشد ولی در مادربردهای امروزی معمولاً این مشکل کمتر است چند راه برای پاک کردن حافظه CMOS وجود دارد بعضی از مادربردها جامپرهایی برای پاک کردن CMOS دارند که احتمالاً  در دستور العمل استفاده از مادر برد به آن اشاره شده است جامپر را یک لحظه برداشته و دوباره سر جایش بگذارید و CMOS پاک می شود. در زمان انجام این کار مطمئن شوید که سیستم شما از تغذیه برق جدا شده است و بنابراین هیچ ولتاژی روی مادربرد نیست.
راه طولانی تر این
است که باطری سیستم را از محل خود خارج کنید این عمل باید دو روزی طول بکشد راه غیر ایمن و سریعتر این است که بعد از برداشتن باتری مثبت و منفی جایگاه باتری را بوسیله یک سیم به یکدیگر متصل کنید. سپس دوباره آن را در جای خود قرار دهیید اگر باطری مادربرد شما  قابل برداشتن نیست باید با نمایندگیهای مادربردتان تماس بگیرید.
زمان و تاریخ در
سیستم به درستی نمایش داده نمی شود تنظیمات به هم ریخته یا خطای Dead Battery دریافت می کنید رفع این اشکال ساده است عمر باطری تمام شده است و باید آن را عوض کنید.


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( چهارشنبه 86/10/12 :: ساعت 12:0 صبح )

»» غدیر خم مبارک


عید غدیرخم بر دوستداران ولایت مبارک باد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 86/10/7 :: ساعت 7:29 عصر )

»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

عملکرد کلیدهای F در ویندوز xp
با Safe Mode چگونه می توان مشکلات ویندوز را برطرف کرد؟
بهترین حالت Safe Mode
سلام کار دکمه scroll lock بر روی صفحه کی بورد چیست ؟
کلیدهای Insert ، Pause/break . Scroll lock در کیبورد چه کاربردی
ضرورت Disk Defragmentation و Disk Cleanup در ویندوز به زبان ساده
شنود موبایل چگونه انجام می‎شود؟ + روش‎های مقابله
اجرای برنامه ها در یک فضای مجزا در حافظه
اجباری کردن پسورد برای ویندوز 98 همانند ویندوز XP
تهیه ی نسخه ی پشتیبان از رجیستری و تعمیر رجیستری آسیب دیده :
مشاهده ی تغییرات ایجاد شده در رجیستری
[عناوین آرشیوشده]


موس[65] . عکس متحرک[18] . آموزش[15] . جزوه[14] . گردنبند[14] . کوتاه[13] . جمع[13] . درس[13] . بندی[13] . کنکور[12] . مجموعه[11] . پایه[11] . دانلود[11] . از[10] . دی[9] . تا[9] . زبان[9] . طرح[8] . سیستم[7] . لینک[7] . همراه[7] . نکات[6] . های[6] . و[6] . نرم[6] . سیسنم عامل[6] . طلایی[6] . پروژه[6] . به[6] . ایمیل[6] . با[5] . انگشتر[5] . رشته[5] . دار[5] . دروس[5] . حافظه[5] . Pro[5] . طراحی[5] . سخت افزار[5] . ریاضی[5] . ساعت[5] . مدل[5] . کامل[5] . ها[4] . که[4] . مرواریدی[4] . می[4] . زنجیر[4] . سفید[4] . سنگ[4] . سی[4] . عربی[4] . صوتی[4] . عامل[4] . فروهر[4] . آن[4] . است[4] . افزار[4] . استیل[4] . حفاظت[4] . انسانی[4] . ای[4] . برای[4] . بسته[4] . پذیرش[4] . تجربی[4] . پرورش[3] . تبدیل[3] . پیشرفته[3] . تحصیلی[3] . تخصصی[3] . بسیار[3] . بصورت[3] . بانک[3] . ایجاد[3] . آموزشی[3] . انگلیسی[3] . اینترنت[3] . ایرانی[3] . دستبند[3] . در[3] . راهنمای[3] . را[3] . حرفه[3] . چشم[3] . استفاده[3] . اصلی[3] . استاد[3] . ادبیات[3] . Vector[3] . dunlex[3] . فشرده[3] . فارسی[3] . عمومی[3] . فیزیک[3] . فیلم[3] . سایت[3] . مدال[3] . نگین[3] . مقاله[3] . منزل[3] . مردانه[3] . لینوکس[3] . مارکتینگ[3] . قارچ[3] . قهوه[3] . کامل[3] . گل[3] . کامپیوتر[3] . نوشتن keylogger نرم‌افزاری در مقاله keylogger ابزاری برا[3] . کارآفرینی[3] . یکدیگر[2] . یا[2] . کاملWebsiteExtractor10.0[2] . وکتور[2] . کاربردهای توکن های هوشمند USB[2] . کارشناسی[2] . کپی[2] . نور[2] . وب[2] . وی[2] . ویروس[2] . ویژوال[2] . هاست[2] . کشف[2] . کلیک[2] . گوشواره[2] . که[2] . کهربا[2] . کتاب[2] . کسب[2] . قیراطی[2] . فایلهاFolder[2] . گرم[2] . گزینه[2] . فروشگاه[2] . مارک[2] . متولدین[2] . محافظت[2] . محافظت در مقابل خطرات ایمیل (?)[2] . مدیریت[2] . مشکی[2] . نقره[2] . مگابایت[2] . مفاهیم امنیت شبکه[2] . مقالات[2] . نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم (?)[2] . تحصیل[2] . رمضانRamadan[2] . سوالات[2] . سرویس[2] . سیاه[2] . شبکه‌های بی‌سیم، کاربردها، مزایا و ابعاد تکنولوژی شبکه‌های ب[2] . شخصیHistory[2] . شفا[2] . قابلیت[2] . فناوری هک مغز چقدر واقعی است؟ آیا ایده کریس نولان به حقیقت[2] . قدرتمندترین[2] . قرآن[2] . فرمتهای[2] . صوتیFox[2] . ضدویروس[2] . سازفایل[2] . طلا[2] . Downloader[2] . IEC[2] . Killer[2] . Learning[2] . Lock[2] . Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق[2] . BVL[2] . C[2] . CD[2] . Converter[2] . Desktop[2] . Illustration[2] . 10 ویژگی برتر ویندوز 7[2] . 6.2.1[2] . 7.4[2] . AnyReader3.0[2] . Audio[2] . Windows XP Pro SP2 64Bit ویندوز ایکس پی بر روی هسته ویندوز ان[2] . Settings[2] . The[2] . RapidShare[2] . WinZip[2] . zoppini[2] . آویز[2] . آویزی[2] . آیا روشن گذاشتن طولانی مدت کامپیوتر درست است؟[2] . ارشد[2] . ازرپیدشیر[2] . اسپرت[2] . ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity[2] . انتخاب[2] . استاندارد[2] . حریم[2] . حلقه[2] . توانیر[2] . جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29[2] . تصویر[2] . جامع[2] . تعمیر سیستم با System Restore[2] . توسط[2] . تولد[2] . تولید[2] . راز[2] . رج[2] . رمزگذاری[2] . روش های معمول حمله به کامپیوترها[2] . دانلودوبسایت[2] . دانلودآسان[2] . خش[2] . اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0[2] . اطلاعات[2] . ببر[2] . بخش[2] . باعث[2] . بررسی حرفه ای 91 NOKIA N[2] . برق[2] . برنامه[2] . بلدرچین[2] . بانک[2] . تبتی[2] . بهترین[2] . بهترین حالت Safe Mode . بهره . بهینه سازی سیستم با Auslogics BoostSpeed 4.5.14.2651 . بیسیک . بیسیک،می . بیش از 50 نوع از کلید های میانبر در ویندوز XP . بیمار . بین . بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش اول . بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش دوم . پابند . پاسخ . پاسخ درست به پیام های خطای ویندوز 7 . پانزده مورد از اولین‌‌‌‌‌های اینترنت! خلاقیت اینترنت را به . پایگاه 2000 دو هزار مقاله در موضوع کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف . پایگاه 2000 دو هزار مقاله رایانه ای و نرم افزار . پر کنید با انجام این مرحله رمز شما خواهد شد: Al1r37a9 . پردازنده ها . پرسپولیس . پرطرفدارترین . پرهیزگار . پروتکل . پروتکل های انتقال فایل امن در این مقاله برای شما بطور مخ . پروسسورهای امن پاشنه آشیل شاید تا کنون نام Buffer Overflow . پست . پشت‌پرده همکاری مایکروسافت و فیس‌بوک مدت‌های طولانی جستجو فقط . پنجره آسیب پذیری، دلیلی برای هک شدن . پنهان کردن شاخه ها . پهن . پیام . پیامهایش . تجوید . تبدیل FLAV FLV به AVI با FLAV FLV to AVI Converter v2.58.16 . تبدیل کامپیوتر به تلفن و فکس با نرم افزار PC Telephone 6.0 . تبلیغات . تبلیغاتی . تجربه متفاوت در وبگردی با Flock 2.0 Social Browser . پکیج . پکیج استثنایی کتابخانه الکترونیک 1 » پایان دوران » بزرگترین . پکیج طلایی نرم افزاری 2010 . تاثیرات SMS در روابط اجتماعی . تایپ . تبادل . تر:قطر . ترافیک بیشتری بدست آورید ! . ترتیل . ترشی . ترفند های رجیستری . ترفند های رجیستری (بخش اول) . ترفند های مرورگر کروم همان طور که در مقاله "آموزش گوگل کر . ترفند های ویندوز سرعت اینترنت خود را این بار واقعأ بالا ببرید . ترفند های ویندوز تبدیل F32 به NTFS و برعکس 1- در ویندوز XP . ترفند های ویندوز (بخش اول) . ترفند های ویندوز (بخش پنجم) . ترفند های ویندوز (بخش چهارم) . ترفند های ویندوز (بخش دوم) . ترفند های ویندوز (بخش سوم) . ترفند های ویندوز (بخش ششم) . ترفندهای فروش محصولات دیجیتالی . ترمیم خراشیدگی های دیسک اگر کامپیوتر شما بخاطر خراشیدگی هایی . تروا . ترین . ترکی . بانکداری . بهبود قابلیت های امنیتی IE توسط Windows XP SP2 با سرویس . برای راه اندازی یک سایت بر روی اینترنت چقدر باید هزینه کنیم؟ . برتری موبایل بر کامپیوتر تا دوسال دیگر . برچسب‌های . برد اصلی ( MotherBoard ) چیست؟ . بررسی ابزارهای کنترل از راه دور مایکروسافت . بلده . بلند . بلورین . بمراتب . بمنظور .
 

>> بازدید امروز: 75
>> بازدید دیروز: 66
>> مجموع بازدیدها: 608196
» درباره من «

مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER

.::مرجع کد آهنگ::.

.::دریافت کد موزیک::.» پیوندهای روزانه «

دستگاه صافکار جادویی
خاوران شاپ - khavaranshop
فروشگاه اینترنتی ساعت دیواری
فروشگاه اینترنتی توشاپ
بچه مارکت
فروشگاه اینترنتی لیز شاپ
فروشگاه صاحب قران
فروشگاه اینترنتی دکه ایرانی
هالیوود شاپ [1]
سی شاپ
ژورنال لباس، لباس شب، سارافون، حاملگی [5]
محبوب ترین نرم افزارها [1]
وبلاگ مذهبی [129]
هادرباد شناسی [89]
ورود پسرا ممنوع [238]
[آرشیو(16)]

» آرشیو مطالب «
مادربرد
تعریف ماشین تورینگ و مقایسه آن با ماشینهای واقعی
ناپدید شدن درایوها
وظایف سیستم عامل
اینترنت
عکس
حافظه مجازی
حافظه اصلی رایانه
قلم های دیجیتالی
تلفن همراه، قاتل زنبور عسل
اینترنت میان سیاره ای
وسایل جانبی رایانه
سخت افزار
هوش مصنوعی
ویروس
خطای مودم
بازی
کد برای زیبایی وب
هک
آنتی ویروس
کلیپ موبایل
عکس فانتزی
عکس
عکس از المپیک
بلوتوث
سیستم عامل
ترفندها
جستجوگرها
جوک و اس ام اس
برنامه نویسی
نر م افزار
عکس فانتزی دختر
شبکه
مقاله1
مقاله 2
جالب و خواندنی
هشدارها از
جالب و خواندنی
کوتاه ومفید
مقالات مفید
چیستان
اجرا تئاتر شمس پرنده
+ عکس بازیگر هدیه تهرانی
عکس های حمید گودرزی
عکس های بهنوش بختیاری
عکس های بهنوش بختیاری 1
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
مرداد 1387
دی 1387
آذر 1387
بهمن 1387
خرداد 1387
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
فروشگاه
فروشگاه برای شما
یوزر پسورد جدید آنتی ویروس nod32 آ
عکس متحرک
دانلود بازی و نرم افزار
نرمافزارهای جاسوسی و مقابله با آنها
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای موبایل سونی اریکسون و نوکیا و موتورولا
شبکه
چکلیست کشف نفوذ در سیستمعامل Windows NT
محافظت در مقابل خطرات ایمیل
قابلیتهای نرمافزارهای ضدویروس
محافظت در مقابل خطرات ایمیل (?)
طرز کار برنامه های ضد ویروس
نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم (?)
ویروس و ضدویروس
دانلود قدرتمندترین نرم افزار فشرده سازفایل WinZip Pro 12.1
پی CD خش دار Rescue AnyReader3.0
تبدیل فرمتهای صوتیFox Audio Converter 7.4
تصویر وکتور رمضانRamadan Vector Illustration
دانلودآسان ازرپیدشیر RapidShare Downloader
رمزگذاری و حفاظت از فایلهاFolder Lock 6.2.1
دانلودوبسایت بصورت کاملWebsiteExtractor10.0
حفاظت از حریم شخصیHistory Killer Pro 4.1.1
حذف بدون بازگشت فایلDigitByte File Deleter
فیلم برداری از محیط ویندوز BB FlashBack Pro
ناظر اعمال کامپیوتر SpyBoss KeyLogger PRO 4
بریدن قسمتی از فیلم Xilisoft Video Cutter
دانلود صفحات وبMetaProducts Offline Explorer
بازیابی داده Power Data Recovery v4.1.2
چک لیست کشف نفوذ در سیستم عامل Windows NT
تبدیل متن فینگیلیشی به فارسی En2Fa Translator
محاسبه سرعت وحجم مصرفی اینترنت BWMeter 4.3.5
مجموعه ارزشمند بسم الله - خطاطی280 - p1 - p2 - p3
نرم افزار eXPert PDF Professional Edition 6.20
آنتی ویروس Avira AntiVir Premium Security Suite 10.0.0.13
Kaspersky Internet Security 2010
آپدیت آفلاین آنتی ویروس Kaspersky نسخه ی 2010
نرم افزار eXPert PDF Professional Edition 6.20
آنتی ویروس Avira AntiVir Premium Security Suite 10.0.0.13
آنتی ویروس کسپراسکی - Kaspersky Anti-Virus 2010 و Internet Secu
Kaspersky Internet Security 2010
آپدیت آفلاین آنتی ویروس Kaspersky نسخه ی 2010
نرمافزارهای جاسوسی و مقابله با آنها (?)
ترفند افزایش سرعت اینترنت واستفاده از حداکثر پهنای باند اینترنت
Kaspersky Internet Security 2010
نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم
پنجره آسیب پذیری، دلیلی برای هک شدن
مفاهیم امنیت شبکه
حملات پیشرفته تر
چگونه با اسپم مقابله کنیم؟
حمله به برنامه های وبی
پروسسورهای امن
کلیدها در رمزنگاری
Cross-Site ing
رمزنگاری
مقدمه ای بر IPSec
حمله به برنامه های وبی
مفاهیم امنیت شبکه
مقدمه ای بر شبکه خصوصی مجازی (VPN)
مقدمه ای بر تشخیص نفوذ (Intrusion Detection
طرز کار برنامه های ضد ویروس
امنیت در پایگاههای داده ای - بخش اول
مقدمه ای بر فایروال
بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش دوم
بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش اول
امنیت تجهیزات شبکه
AAA (Authentication, Authorization and Accounting
کیفیت کارت گرافیکی خودتان را بالا ببرید
مونتاژ یک کامپیوتر(مادربرد و CPU)
روشن کردن گوشی های سونی اریکسون با باتری خالی
تست عشق و دوستی
ویندوز 7 - ویندوزی که قابل بحث نیست
ضد ویروس جهانی KasperSky
کپی کردن هارد به هارد اطلاعات
قابلیت آزاردهنده را حذف کنید Program Compatibility
Spyware Doctor with Antivirus 2010 7.0.0.513
چگونه مقالات word را به صورت pdf ذخیره کنیم؟
Cloudy With A Chance Of Meatballs (2009
مدیریت بر سیستم از راه دور با ویژگی های برتر توسط TeamViewer 5.0
Nitro Racers Portable
جدیدترین کلیدهای فعال سازی آنتی ویروس Kaspersky برای همه ی ورژن
جدیدترین Password و User Name های آنتی ویروس Nod32 برای آپدیت
Stellar Phoenix windows Data Recovery v4.1.0.1
شماره گیری خودکار خطوط مختلف ، برای اتصال به اینترنت در XP
بالا بردن سرعت دانلود در اینترنت اکسپلورر
سرعت اینترنت خود را این بار واقعأ بالا ببرید
تاثیر کامپیوتر و اینترنت بر کودکان و نوجوانان
گذاشتن عکس پشت نوار ابزار Explorer
تمیزکاری داخل کامپیوتر
طالع بینی افراد از روی کارت سوختشان
هنگامی که گوشی خیس می شود چه باید کرد؟
آهنگ فوق العاده زیبای محسن چاوشی با نام شادابی
کلیدهای کاربردی برای کار در محیط اینترنت
مجموعه زنگ موبایل
ترفند کدهای مخفی گوشی های چینی
آموزش فعال نمودن ClearType در Windows Mobile 6 از بخش ترفند ها
تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله موبایل
ترفند فعال کردن رادیو بدون هدست در گوشی های نوکیا
ترفند پیداکردن فایل گم شده در موبایل
ترفند فیلم برداری با دوربین تماس تصویری
ترفند مشاهده اشعه مادون قرمز با دوربین گوشی
افزایش صدای سامسونگ E250
فهمیدن میزان ساعت کارکرد گوشی های نوکیا سری 60
کوکیها و مسائل امنیتی
Windows XP Service Pack 2
حمله به نشست[
انتخاب و محافظت از کلمات عبور
بستن درگاه ها بدون استفاده از حفاظ
شبکه های بیسیم، کاربردها، مزایا و ابعاد
بهبود قابلیت های امنیتی IE توسط Windows XP SP2
کرمهای اینترنتی مفید
شبکه های محلی بیسیم
کرمهای اینترنتی مفید
10 نکته برای حفظ امنیت
روشهای معمول حمله به کامپیوترها
روشهای معمول حمله به کامپیوترها
Keylogger ابزاری برای جاسوسی
روش های معمول حمله به کامپیوترها
روش های معمول حمله به کامپیوترها
عناصر فعال شبکههای محلی بیسیم
رمزنگاری در پروتکلهای انتقال
نوشتن keylogger نرمافزاری
پروتکل های انتقال فایل امن
سرویسهای امنیتی WEP - Authentication در قسمت قبل به معرفی پروتکل
سرویسهای امنیتی 802.11b – Privacy و Integrity
کاربرد پراکسی در امنیت شبکه
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
ضعفهای اولیهی امنیتی WEP
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
10 نکته برای حفظ امنیت کودکان در اینترنت
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
خطرها، حملات و ملزومات امنیتی (بخش اول
ارتباط ربایی
راهنمای والدین با توجه به رده سنی کودکان
دفاع علیه حملات Smurf یا Fraggle
عدم پذیرش سرویس
معاملات اینترنتی امن، واقعاً امن هستند؟
رویدادهای امنیتی و اقدامات لازم در برخورد با آنها (Incident Hand
طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه نویسی جلسه اول
دانلود جزوه مهندسی نرم افزار
همه چیز درباره مادربورد ( Motherboard ) ، نحوه انتخاب و خرید
دیسک سخت جدید با ظرفیت 500 گیگابایت
پاسخ به یک سوال و چند نکته مهم
پردازنده های دو هسته ای ( Dual – Core
XBOX 360 وارد می شود
توییتر در IE
کوتاه اما خواندنی در مورد twitter
سازمان گزارشگران بدون‌مرز؛ ایران جزو 12 دشمن اینترنت‌
با کرم بلستر بیشتر آشنا شویم
ارسال پیام ساختگی با Fake Messages v0.75.5 نوکیا
کتاب تفسیر نمونه
مشاهده کلیپ های یوتوب با MobiTubia v1.85
نرم افزار مترو تهران Tehran Metro v1.0
بازی بیلیارد فوق العاده Midnight Pool 2 به صورت جاوا
اندازه گیری سلامتی با موبایل Health Calculator 1.1
کتاب رمان یلدا - م.مودب پور
دانلود 3herosoft Mobile Video Convertor
کتاب دنیای بی جواب - مهندس امیر صالحی مقدم
filesee 6.6 مدیریت و نمایش فایل ها (
تبدیل گوشی موبایل به وب کم با SmartCam v1.3
نوشتن متن در هنگام مکالمه Smartphoneware Best Call Notes v1.0
برج مراقبت کامپیوتر SysResources Manager v10.3
کتاب مدیریت زمان (هدف) - دکتر دیوید لوویس
هک موبایل از طریق بلوتوث با MagicBlueHack جاوا
Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق
ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity
قدرتمندترین نرم افزار مترجم متن با LEC Power Translator Pro v12
اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0
جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29
Google Toolbar for IE 4.0.1019.2378
تبدیل کامپیوتر به تلفن و فکس با نرم افزار PC Telephone 6.0
بهینه سازی سیستم با Auslogics BoostSpeed 4.5.14.265
Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق
ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity
قدرتمندترین نرم افزار مترجم متن با LEC Power Translator Pro v12
اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0
جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29
Google Toolbar for IE 4.0.1019.2378
مدیریت کامل ویندوز ویستا با Yamicsoft Vista Manager v3.0.5
بازی فوق العاده جذاب و مهیج Hero of Sparta
تجربه متفاوت در وبگردی با Flock 2.0 Social Browser
ShopFactory Gold v7.5.6.8275 نرم افزاری قدرتمند در زمینه ساخت و
Watermark Master v2.2.8 نرم افزاری قدرتمند در زمینه watermark نم
Vista Codec Package 5.05 مجموعه ای کامل از Codec های مورد نیاز و
Sonne Flash Decompiler v5.0.2.0069 ابزاری برای تجزیه فایل های فل
ابزار دانلود از سایت راپیدشیر RapGet 1.41 + SSL Library
بدیل FLAV FLV به AVI با FLAV FLV to AVI Converter v2.58.16
کپی رایت لوح های فشرده با Oront Burning Kit 2 Premium v2.6.2
مدیریت بر درایورهای سخت افزاری با Driver Genius Professional Edi
کاهش حجم و بهینه سازی فلش ها با Flash Optimizer v2.0.1.340
افزایش سرعت اینترنت با Ashampoo Internet Accelerator v2.10
آدرسهای اینترنت تا سال 2011 تمام میشود؟
یستمعامل Windows vista اسیب پذیز تر از windows 2000
پردازنده ها
مایکروسافت ? 9?اصلاحیه برای حفرههای ویندوز منتشر کرد
بررسی سیستم عامل Windows Server 2003
سی گیت حافظه اس.اس.دی، 2ترابایتی تولید کرد
نگرانی اروپائیها از نقض حریم خصوصی در اینترنت
اپل در ابتدای راه هک شد
تفاوت Spam و Worm و Trojan
ویندوز Se7en: محصول 2010 مایکروسافت
آرشیو لینک ها دوستان
شعر های روز مادر و شعر برای مادر
آرشیو لینک ها دوستان
آذر 89
مرداد 89
تیر 89
خرداد 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
اردیبهشت 91

» لوگوی وبلاگ «


» لینک دوستان «
در اوج پرواز با احساس تو
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
بامیلو
ماهساچ
بهانه
چانه
جغجغه‌
غیرت=عفت
سکوت ابدی
روانشناسی آیناز
از عین تا قاف
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
*تنهایی من*
حس لطیف من
...برای تفکر
سایت تبیان
تنهایی افتاب
یادداشتها و برداشتها
شباهنگ
خنده بازار
یـــه گــــــرگـــــِ بــــــارون دیـــــــــــده
ویژه نامه همکاری ملی شمالشرق استان تهران
آقاسیدبااجازه...
ما تا آخرایستاده ایم
...
آموزش گام به گام رانندگی
سلام آقاجان - خرید و فروش محصولات کشاورزی و عطاری ها
عکس های زیبا و دیدنی از دنیای پرندگان
*دنیای جغرافیا*
asian
گیاهان دارویی
کوثر ولایت
روانشناسی زنان و مردان
مجموعه بیانات رهبر معظم
گوشی نوکیا 1110، خرید اینترنتی گوشی نوکیا 1110
کامپیوتر و لوازم جانبی و نرم افزار آموزش
پذیرش تحصیلی و منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
مانتو عبایی طرح رنوس, مانتو عبایی نقره ای, مانتو عبایی مسی
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
فتو بلاگ
راه های و فواید و تاثیر و روحیه ... خدمتگذاری
هرچه می خواهد دل تنگت بگو
تبادل نظر
وای ندیدید شما ا!!!!!!!

هادرباد شناسی
چرا اینجوری؟
عمو همه چی دان
مقالات روان شناسی
کودکان استثنایی
دانلود - روان شناسی - نرم افزار - کد - مشاوره - بازی - اختلالات
پسوردهای آنتی ویروس
شناختی
روان شناسی کودکان استثنایی
مهدویت
وبلاگ گروهی ائمه اطهار
روان شناسی و اتیسم
کتابخانه دیجیتال روانشناسی
شیعه مذهب برتر Shia is super relegion
جنبش قطره سرگشته
کتاب الکترونیکی
روان شناسی
عکس متحرک و انیمیشن حیوانات گیاهان کودکان بالن گوشی پرندگان
عوامل پیشرفت ، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت چیست ؟
طوفان در پرانتز
خدمات اینترنتی و حراج نرم افزار
نرم افزارهای تخصصی و موبایل و نرم افزارهای آموزشی تخصصی و موبایل
عطر و ادکلن، لوازم آرایشی بهداشتی،لاغری
لوازم آرایشی و بهداشتی و ادکلن
پارس دانلود
هر چی که بخواهی هست
اختلالات و مشکلات جنسی
عکس لود
همه چی هست؟!!!!
@@عکس جدید بازیگران و پیامک جدید@@
فروشگاه کتب روانشناسی، اسلامی، ایران شناسی وسیستم عامل
لوازم خانگی و اثاثیه منزل و لوازم آشپزی
کتاب، مهندسی، روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، لغتنامه، شعر، داستان
نرم افزارهای، مالی، اداری حسابداری، انبارداری،
لوازم بهداشتی آرایشی،عطر ، آدکلن ، لوازم لاغری و کرم
نرم افزارهای، بازی، سرگرمی،حادثه ای، اتومبیلرانی،فکری، ورزشی
نرم افزار، آموزشی ورزشی، هنری، بانوان، کودکان، درسی، دانشگاهی
فروشگاه نرم افزارهای نوکیاو موتورلا و سونی اریکسون و سامسونگ
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی و سرگرمی و بازی
نرم افزارهای میکس مونتاژ و آموزشی میکس مونتاژ
پوشاک & تی شرت دخترانه پسرانه استین کوتاه و بلند & ژاکت
نرم افزار و دانلود و پیامک
سکوت نیمه شب
کوچک های بزرگ
وبلاگی مخصوص نسل سومی ها
دختر و پسر ها لطفاً وارد نشند
سریال افسانه جومونگ
چگونه خدمتگذار خوبی باشیم
عکاسخانه
چی داری؟ عکس ....
مشکلات زندگی جنسی آیا در زندگیتان ؟؟؟؟
پیچیدگی سکوت
متفاوت
«بازتاب اخبار روز، تحلیل و تفسیر اخبار» اخبار سبز بدون محدودیت
اس ام اس و مطالب طنز و عکس‏های متحرک
خدای که به ما لبخند میزند
درس درس درس
کوثر
مشاوره
حسن
نرم افزارهای مالی، اداری حسابداری و انبارداری
مقالات مکانیک، برق، الکترونیک، شیمی
دلمه پیچ, دستگاه دلمه پیچ Dolmer
بسته بزرگ اشتغال زایی و کسب درآمد
هسته گیر آلبالو
قالب بستنی ساز کودک
منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد 91 , 92
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست
ღقلبــــــی بــه بلـــندای مــــــــــــــاهღ
روان شناسی
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
رنگی ها در ورزش ها
آنلاین گلچین
FM پلیر فندکی اتومبیل
برلیان
میرسالار
دنیای عکس های متحرک و انیمیشن
بهارانه
پوشاک مردانه و زنانه، لباس های روز آقایان و خانم ها
قران
بهارانه
کارواش خانگی همه کاره جت مینی
دستگاه بادکش طبی بدن رفع خستگی و حجامت
بامبو
آموزش ساخت جعبه هدیه، آموزش گل سازی، گل بلندر
نمونه سوالات دروس پیش دانشگاهی و متوسطه کلیه رشته ها
شمع سازی و چشم های متحرک زیبا و فانتزی
پد ضد عرق Underarm shild
دیجی کالا
فروشگاه سی گل
قرآن آرامش جان
دیجی فروش
بیتوته
آموزش خیاطی و کاریکاتورهای ازدواج
دختر وروجک
هوای بارون دلم.....
جهادی
سرور
عاشقتم
هسته گیر آلبالو
دیجی بازار
شگفتی های قرآن کریم ...

» صفحات اختصاصی «

» لوگوی لینک دوستان «


» موسیقی وبلاگ «

» طراح قالب «