سخت افزار - مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
سفارش تبلیغ
صبا
 
 
مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER
 
 
بسا شیفته دلداده بدان که نام نیکش بر زبانها افتاده [نهج البلاغه] 
»» حافظه اصلی رایانه وحجم آن

حافظه اصلی رایانه وحجم آن
  ramحافظه  حافظه اصلی رایانه است که به عنوان یک مجموعه از نواحی کاری، هنگام استفاده از رایانه مورد استفاده قرار می گیرد.
این حافظه فهرستی از دستورالعمل ها و داده هایی که رایانه روی آنها کار
می کند و همچنین نتایج حاصل از محاسبات را در خود ذخیره و نگهداری می کند.
اغلب رایانه های امروزی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز
XP دارای 256 یا 512 مگابایت حافظه اصلی است که برخی کاربران آن را تا یک یا 2 گیگابایت افزایش می دهند. با افزایش نرم افزارهای چندبندی که همزمان از منابع سخت افزاری بهره می گیرد و همچنین استفاده از نرم افزارهای امنیتی ضدویروس و دیوار آتش، منابع حافظه کمتری برای برنامه ها و کارهای عمومی اختصاص داده می شود.
حافظه اصلی برخلاف حافظه های جانبی مانند هارددیسک، به طور مستقیم با
کاربران در ارتباط نیست. بلکه مخاطبان این حافظه، برنامه ها و سیستم عامل رایانه هستند که از زمان روشن شدن رایانه، از آن برای ذخیره سازی فایل ها و کدهای اصلی استفاده می کنند. در صورتی که رایانه از حافظه اندکی بهره مند باشد هنگام اجرای برنامه ها با تاخیر بسیار زیادی مواجه می شوید که علت آن فراخوانی کدهای برنامه مورد نظر از روی دیسک سخت است.
افزایش حجم حافظه و مشاهده اختلاف کارایی ایجاد شده، ناخودآگاه این
تصور را در ذهن ایجاد می کند که با افزایش حجم حافظه، سرعت بالاتر و عملکرد بهتر را همراه خواهد داشت. در حالی که در رایانه ها کندترین قطعه در مقایسه با قطعات ضروری دیگر همین سخت دیسک یاهاردیسک است و دسترسی به آن تاخیر محسوسی را در روند اجرای برنامه ایجاد خواهد کرد.
اگر در رایانه برای اجرای یک برنامه
حافظه کافی وجود داشته باشد، هنگام اجرای آن تمامی کدهای مورد نیاز بسرعت از روی حافظه اصلی فراخوانی و اجرا می شود. بنابر این باید نوعی تعادل میان برنامه های کاربردی، حجم حافظه اصلی و پتانسیل های سخت افزاری برقرار شود.
برای مثال اگر شما رایانه ای با پردازنده و کارت گرافیک گرانقیمت را
تنها با 256 مگابایت حافظه همراه کنید هرگز نتوانسته اید از حداکثر پتانسیل های سخت افزاری کارت گرافیک و پردازنده قدرتمند آن استفاده کنید. چرا که هنگام اجرای برنامه ها دسترسی به هارددیسک برای فراخوانی کدهایی که روی حافظه اصلی جا نشده اند سرعت اجرای برنامه ها را بشدت کاهش می دهد.
از سویی دیگر اگر رایانه خود را به 4 گیگابایت حافظه مجهز کنید و روی
آن یک برنامه سنگین را اجرا کنید حجم زیادی از حافظه در هر صورت خالی می ماند و این به معنای هزینه کردن برای قطعه ای است که هرگز از آن استفاده نخواهد شد. در حقیقت یک گیگابایت حافظه اصلی برای اکثر کاربردهای رایانه ای امروزی کافی است و اگر حافظه خود را از 512 مگابایت به یک گیگابایت افزایش دهید تفاوت آن را به آسانی مشاهده می کنید. در این صورت کارکردن با چندین برنامه به طور همزمان تسهیل می شود. با در نظر گرفتن این معیارها، بودجه خود را صرف خرید حجم بیشتری از حافظه که هرگز از آن استفاده نمی کنید نخواهید کرد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( چهارشنبه 87/6/6 :: ساعت 10:7 عصر )

»» حکایت زنگ ساعت گوشی های موبایل

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که صبح زود قصد بیدار شدن از خواب را داشته باشید و برای بیدار شدن بخواهید از ساعت گوشی تان استفاده کنید. اما اگر تعدادی دوست مردم آزار داشته باشید قضیه اندکی فرق میکند! چرا که در صورت روشن گذاشتن گوشی ممکن است به وسیله SMS یا تماس بی موقع دوستانتان از خواب بپرید. به همین خاطر شاید قید بیدار شدن به وسیله گوشی را بزنید! اما اصلأ نیازی به نگرانی نیست چون چاره این کار بسیار ساده است و با یک نیمچه ترفند قابل حل.

ساعت موجود در کلیه گوشی های نوکیا ، سونی اریکسون و سامسونگ و اکثر گوشی های همانند ، به نوعی متفاوت از سیستم عامل درونی گوشی عمل میکند.
شما کافی است ساعت خود را پیش از خواب تنظیم کنید و زنگ بیداری را انتخاب کنید ، سپس با خیال راحت گوشی را خاموش کنید و بخوابید. گوشی در همان حالت خاموش زنگ زده و شما را از خواب بیدار میکند.
جالب تر اینکه اگر نخواهید گوشی را خاموش کنید ، میتوانید گوشی را در حالت بی صدا Silent قرار دهید و لرزاننده آن را هم خاموش کنید ، (ترفندستان) سپس ساعت را تنظیم کنید و مطمئن باشید در زمان تعیین شده با صدای بلند زنگ خواهد زد.

جدا از این مسئله ، گاهی به وسیله این ترفند میتوانید شوخی هایی هم با دوستانتان بکنید. به فرض در سر کلاس درس ، بر روی گوشی دوستتان که در حالت Silent هم هست زنگ ساعت قرار دهید...!

منبع: www.tarfandestan.com


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 87/5/18 :: ساعت 7:15 عصر )

»» استفاده از دوربین دیجیتال به جای اسکنر

استفاده از دوربین دیجیتال به جای اسکنر چاپ ارسال به دوست

یک دوربین دیجیتال با بیش از 1 مگا پیکسل سنسور می تواند از یک صفحه از یک کتاب یا مجله عکس بگیرد. همینطور می توان

استفاده از دوربین دیجیتال به جای اسکنر
استفاده از دوربین دیجیتال به جای اسکنر
با آن به خوبی و سریعتر از اسکنر از روزنامه ها و مقالات عکس گرفت. همینطور در کنفرانس ها می توان از وایت برد عکس گرفت. در همه این موارد باید دوربین شما رزولوشن بالا داشته باشد.
برای عکس گرفتن از یک پرونده باید نور یکنواخت باشد. سایه ای رویه کاغذ نیفتاده باشد و همچنین کاغذ بدون چروکیدگی باشد. برای فراهم کردن نور کافی از یک چراغ مطالعه استفاده کنید که با زاویه 45 درجه به کاغذ می تابد تا از انعکاس های مزاحم جلوگیری کنید. نور کافی برای دوربین دیجیتال بسیار اهمیت دارد اسکنر خود یک لامپ دارد که نور کافی را برایش فراهم می کند. اگر دوربین دیجیتال شما مود close up را دارد از این مود استفاده کنید دوربین را تا حد امکان به موازات پرونده خود نگه دارید تا کیفیت لازم را بدست آورید توجه داشته باشید که بعضی از دوربین ها در مود close up به خوبی عمل نمی کنند برای انجام تنظیمات لازم در صورت امکان از LCD دوربین استفاده کنید.
سعی کنید صفحه کاغذ تمام چشم انداز دوربین را بپوشاند تا از تمام رزولوشن دوربین استفاده کنید. عکاسان وایت برد ها بهتر است فلاش دوربین را خاموش کرده و از نور اتاق یا روشنایی روز استفاده کنند. این بخاطر براق بودن سطح وایت برد است که انعکاس نور فلاش مانع شکل گرفتن تصویر واضح می شود. البته نور اتاق و محل قرار گرفتن شما و انعکاس چراغ های موجود هم بسیار مهم است و باید بهترین نقطه از اتاق را از نظر انعکاس نور انتخاب کنید.


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 87/5/18 :: ساعت 7:9 عصر )

»» استفاده از کابل Cross برای ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر

استفاده از کابل Cross برای ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر چاپ ارسال به دوست

? برای انتقال اطلاعات خود بین دو کامپوتر از چه روشی استفاده می کنید ؟

استفاده از کابل Cross برای ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر
استفاده از کابل Cross برای ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر

? اطلاعات رو روی CD رایت میکنید ؟
? از حافظه های Flash برای جابجایی استفاده می کنید ؟
? اگر حجم اطلاعات زیاد باشه چطور ؟

راحت ترین راه و البته پر هزینه ترین راه استفاده از شبکه است .

در شبکه با share کردن فایل یا فولدر مورد نظر روی کامپیوتر مبدا ، به راحتی می توانیم در کامپیوتر مقصد فایل یا فولدر مورد نظر را از روی سرور ( یا کامپیوتر مبدا ) برداریم .
استفاده از شبکه برای دو کامپوتر از لحاظ اقتصاذی اصلا به صرفه نیست . اما راهی وجود دارد که می توان به وسیله آن و تنها با استفاده از چند متر کابل ناقابل دو کامپوتر را با هم شبکه کرد . و آن استفاده از کابل Cross است . که در اینجا نحوه تهیه و استفاده از آن را توضیح می دهیم .

نحوه تهیه کابل Cross ( برای کابل CAT5 ) :

راحت ترین راه ممکن این است که آنرا از یکی از فروشگاه های فروش قطعات شبکه تهیه کنید !
راه دیگر این است که خودتان آن را بسازید . که در ذیل طریقه ساخت آن به طور مختصر امده است :
پس از تهیه کابل شبکه به متراژ مورد نیاز و تهیه جک RJ45 ( جک کابل شبکه ) ، دو سر کابل را لخت می کنیم . حالا باید رنگها را به ترتیب استاندارد درست کنیم . یک طرف کابل را به طور عادی و به ترتیب :

? چپ به راست :

نارنجی- سفید ، نارنجی ، سبز- سفید ، آبی ، آبی- سفید ، سبز ، قهوه ای- سفید ، قهوه ای .
و اما سمت دیگر ، اگر سمت دیگر کابل را هم مانند بالا درست کنیم ، کابل درست شده ، یک کابل شبکه معمولی می باشد . برای اینکه کابل ، کابل Cross شود ، سمت دیگر آنرا به ترتیب زیر درست می کنیم :

? چپ به راست :

سبز- سفید ، سبز ، نارنجی- سفید ، آبی ، آبی- سفید ، نارنجی ، قهوه ای- سفید ، قهوه ای .

ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر
ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر

یعنی به عبارتی پین 1 را به پین 3 ، و پین 2 را به پین6 و بلعکس متصل می کنیم .

و هر دو سر کابل را اصطلاحا سوکت میزنیم .
حالا یک کابل Cross در اختیار داریم .
کار سخت افزاری تمام شد .

 استفاده :

نحوه استفاده از کابل Cross ، هیچ تفاوتی با کابل معمولی ندارد . مانند کابل های معمولی دو سر کابل را به کارتهای شبکه دو کامپوتر وصل می کنیم .
وقتی کامپوتر ها روشن شد ، تمام شرایط برای ایجاد شبکه بین این دو فراهم است ، پس از شبکه کردن دو کامپوتر با هم ، به راحتی می توانیم از مزایای شبکه استفاده و اطلاعات خود را انتقال دهیم .
طریقه شبکه کردن چند کامپوتر به طور کامل در مقاله ای جداگانه توضیح داده خواهد شد .
لازم به ذکر است که این کار در شبکه های سیمی فقط برای دو کامپوتر قابل اجراست ، ولی در شبکه های بی سیم ( Wireless ) ، تا چهار کامپوتر را می توان با این روش شبکه کرد . که در شبکه های بی سیم به این روش add-hock گفته می شود .نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 87/5/18 :: ساعت 7:9 عصر )

»» آداب استفاده از لپ تاپ

آداب استفاده از لپ تاپ چاپ ارسال به دوست

کامپیوتر‌های لپ‌تاپ همانند کاغذ و قلم جزیی از نشست‌های علمی و همایش‌های اقتصادی شده‌اند. امّا آداب و قواعد استفاده از لپ‌تاپ‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند. بنابراین در این‌جا هفت توصیه‌ی تجربی را به شما ارایه می‌دهیم تا حضور لپ‌تاپ‌ها در نشست‌ها و همایش‌ها به جای آن‌که آزار دهنده و مزاحم شرکت‌کنندگان باشند، به برگزاری بهتر آن همایش‌ها کمک کنند...

آداب استفاده از لپ تاپ
آداب استفاده از لپ تاپ

1) مطمئن شوید همراه داشتن لپ‌تاپ منعی ندارد.

بسیاری از افراد، بهره‌وری کامپیوترها در نشت‌های علمی را دست‌کم می‌گیرند، و این صرف نظر از آن است که کامپیوتر‌ها بخشی از ارائه‌ی سخنرانی باشند یا وسیله‌ای برای ضبط مراسم. امّا گاهی لازم است کسانی را که از لپ‌تاپ خود برای کار دیگری غیر از مباحث مربوط به همایش استفاده می‌کنند، منع نمایید.
در واقع برگزاری یک همایش علمی خوب در حالی که لپ‌تاپ‌ها حاضرین را از هم جدا کرده، غیر ممکن می‌نماید. بنابراین بهتر است شرکت‌‌کنندگان در چنین همایش‌هایی لپ‌تاپ‌های خود را به همراه نیاورند، مگر آن‌که دلیل معقولی برای همراه آوردن آن داشته باشند. (البته، این غیر از آن مواردی است که لازم است شرکت کنندگان همایش حتماً لپ‌تاپ‌های خود را به همراه داشته باشند.)

2) وظایف لپ‌تاپ را به دیگران محول کنید.

باز هم تکرار می‌کنیم که لپ‌تاپ‌ها می‌توانند جزء لاینفک یک همایش علمی باشند. اگر لازم است کامپیوتری به برگزاری همایش کمک کند، بهتر است یک نفر را مأمور آن نمایید. اگر قرار است یادداشتی برداشته شود، همان یک نفر می‌تواند این کار را انجام داده، و سپس در پایان همایش آن‌ها را در اختیار سایر شرکت کنندگان نیز قرار دهد.
به همین قیاس، اگر ارایه‌ی سخنرانی همراه با نمایش نمودار و عکس باشد، واقعاً هیچ لزومی ندارد که از بیش از یک کامپیوتر استفاده کنید.
وقتی یک نفر را رسماً مأمور ضبط مراسم می‌کنید، همان یک نفر به این کار مشغول می‌شود و در نتیجه دیگران می‌توانند حواس خود را کاملاً معطوف به سخنرانی کنند. قانون نانوشته‌ای که در این مورد وجود دارد می‌گوید:“ اگر لازم است رو در رو حرف بزنید، لپ‌تاپ‌ها را کنار بگذارید!”

3) خود را آماده کنید تا توضیح دهید چرا با خودتان لپ‌تاپ آورده‌اید.

برگزاری یک همایش علمی خودمانی و نبودن منعی برای حضور لپ‌تاپ‌ها به این معنی نیست که آداب چنین همایش‌هایی را زیر پا بگذارید. اگر کامپیوتر‌تان را به یک نشست ببرید، مؤدبانه‌تر آن است که به مسؤول برگزاری آن نشست بگویید که چرا کامپیوتر خود را همراه آورده‌اید. آیا کامپیوترتان را آورده‌اید که مراسم را ضبط کند یا در هنگام ارایه‌ی سخنرانی به نمایش داده‌های آماری کمک نماید؟ اگر کسی صرفاً کامپیوتر لپ‌تاپ خود را همراه بیاورد، بدون آن‌که منظور خاصی از آن داشته باشد، ممکن است فکر کنند عقده‌ای است و می‌خواهد فقط پُز بدهد.

آداب استفاده از لپ تاپ
آداب استفاده از لپ تاپ

4) کمی ملاحظه داشته باشید!

صرف آن‌که یک لپ‌تاپ جلوی خود گذاشته‌اید، الزاماً به این معنی نیست که مدام باید از آن استفاده کنید. حتا اگر مشغول یادداشت برداری هم باشید، اما سرتان را هیچ وقت از کامپیوترتان بلند نکنید، هم به سخنران بی‌احترامی کرده‌اید و هم به کسانی که در اطراف شما نشسته‌اند (لازم به گفتن نیست که بعضی‌ها آن‌قدر سرشان را با لپ‌تاپ خود گرم می‌کنند که مجبور می‌شوند در پایان مراسم از این و آن بپرسند که چه گذشته است!)
در کارتان اعتدال داشته باشید. از کامپیوترتان استفاده کنید امّا به مباحث و سخنرانی هم توجه نمایید. شخصی که در حال ایراد سخنرانی است، وقتی کسی را می‌بیند که سرش پایین است و در حال زدن کلیدهاست، حالش گرفته می‌شود. وقتی چشم در چشم سخنران نمی‌اندازید، و فکرتان را مشغول لپ‌تاپ‌تان می‌کنید، خود به خود حواس‌تان پرت شده و سرنخ مطالب را از دست خواهید داد.

5) سر و صدای لپ‌تاپ‌تان را در نیاورید.

یک نکته‌ی اخلاقی دیگر:
با کامپیوتر خود همان‌طور رفتار کنید که با گوشی همراه خود در سالن سینما و یا تئاتر می‌کنید. اگر تصمیم دارید که کامپیوتر خود را همراه ببرید، چند دقیقه از وقت خود را صرف از کارانداختن سرو صدا‌های آن بکنید؛ چرا که ممکن است حواس دیگران را پرت کرده و موجب مزاحمت آن‌ها شود.

6) روزه‌ی شک دار نگیرید!

دوستی نقل می‌کرد که در یکی از همایش‌های برگزار‌شده در فرنگ، از همه‌ی شرکت‌کنندگان خواستند که لپ‌تاپ‌های خود را همراه نیاورند. به محض اعلام این درخواست، همه سر به شورش برداشتند! منظور این نیست که به دوران گچ و تخته و چرتکه بازگردیم، بلکه منظورمان آن است که بگوییم آیه از آسمان نازل نشده که حتماً باید در همایش‌ها لپ‌تاپ‌مان را با خود ببریم. اگر فکر می‌کنید وجود لپ‌تاپ‌ها بیش از آن که کمک‌کننده باشند، مانع می‌تراشند، بهتر است کلاً آن‌ها را از ورود به همایش منع کنید. یک بار امتحان کنید و ببینید آیا بهره‌وری و تأثیر آن همایش بیش‌تر می‌شود یا نه.

7) بروید همایش‌تان را درست کنید!

اگر تشخیص دادید که مشکلات همایش ناشی از لپ‌تاپ‌هاست- بی‌توجهی، بحث‌های نامربوط و امثالهم- ممکن است تقصیر خودِ این کامپیوتر‌ها نباشد. به جای آن، نگاهی به سازو کار همایشِ خود بیندازید. شاید معلوم شود که استفاده‌ی غلط از لپ‌تاپ صرفاً ناشی از یک مشکل بزرگ‌تر است.
در بسیاری از همایش‌ها، یک سری مشکلات ساختاری وجود دارد- که منجر به استفاده از لپ‌تاپ‌ها در آن‌ها می‌گردد. گاهی اوقات سازمان‌ها برحسب عادت و نه نیاز به برگزاری همایش‌های آن‌چنانی اقدام می‌کنند. اگر همایش خوب برنامه‌ریزی شده باشد و خوب هم برگزار گردد، احتمال آن‌که شرکت‌کنندگان‌اش بخواهند با یک دست چند هندوانه بردارند، خیلی بعید خواهد بود.

 

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 87/5/18 :: ساعت 7:9 عصر )

»» ابلهانه ترین سوالات کاربران کامپیوتر در انگلیس

ابلهانه ترین سوالات کاربران کامپیوتر در انگلیس


شرکت بریتیش تله کام یا همان BT لیستی از احمقانه ترین سوالاتی را که کاربران کامپیوتری یا اینترنتی این شرکت ارتباطی از مشاوران آنها پرسیده اند منتشر کرد.

برخی از این سوالات آنقدر خنده دار است که حتی خود سوال کنندگان پس از فهمیدن اشتباه خود به احمقانه بودن آن اعتراف کرده اند.

لیست سوالات به شرح زیر است:

1- کاربر: کامپیوتر می گوید هر کلیدی را (ANY KEYS) فشار دهید اما من نمی توانم دکمه ANY را روی کی بوردم پیدا کنم.

2- کاربر: من نمی توانم کانال های تلویزیون را با مونیتورم عوض کنم.

3- کاربر: من با یک نفر در اینترنت آشنا شدم می توانید شماره تلفن او را برای من پیدا کنید.

4- کاربر: اینترنت من کار نمی کند؟

مشاور: مودم را وصل کرده اید ، همه سیم های کامپیوتر را چک کرده اید؟

کاربر: نه الان فقط مانیتور جلوی من است هنوز کامپیوتر و مودم را از جعبه در نیاورده ام!

5- کاربر: پسر 14 ساله من برای کامپیوتر رمز گذاشته و حالا من نمی توانم وارد آن شوم.

مشاور: رمز آن را فراموش کرده؟

کاربر: نه آن را به من نمی گوید چون با من لج کرده

6- مشاور: لطفا روی MY COMPUTER (کامپیوتر من) کلیک کنید.

کاربر: من فقط کامپیوتر خودم را دارم کامپیوتر شما پیش من نیست.

7- کاربر: ماوس پد من سیم ندارد!

مشاور: من فکر کنم متوجه منظور شما نشدم. ماوس پد شما قرار نیست سیمی داشته باشد.

کاربر: پس چگونه می تواند ماوس را پیدا کند؟ یعنی بصورت بی سیم کار می کند؟

در یک مورد دیگر نیز مرکز مشاوره مایکروسافت در انگلیس لیستی از سوال های ابلهانه مشتریانش را اینگونه منتشر کرده است.

مرکز مشاوره : چه نوع کامپیوتری دارید؟

مشتری : یک کامپیوتر سفید...

*

مشتری : سلام، من «سلین» هستم. نمی تونم دیسکتم رو دربیارم

مرکز : سعی کردین دکمه رو فشار بدین؟

مشتری : آره، ولی اون واقعاً گیر کرده

مرکز : این خوب نیست، من یک یادداشت آماده می کنم...

مشتری : نه... صبر کن... من هنوز نذاشتمش تو درایو... هنوز روی میزمه.. ببخشید...

*

مرکز : روی آیکن MY COMPUTER در سمت چپ صفحه کلیک کن.

مشتری : سمت چپ شما یا سمت چپ من؟

*

مرکز : روز خوش، چه کمکی از من برمیاد؟

مشتری : سلام...من نمی تونم پرینت کنم.

مرکز : میشه لطفاً روی START کلیک کنید و...

مشتری : گوش کن رفیق؛ برای من اصطلاحات فنی نیار! من بیل گیتس نیستم، لعنتی!

*

مشتری : سلام، عصرتون بخیر، من مارتا هستم، نمی تونم پرینت بگیرم. هر دفعه سعی می کنم میگه : «نمی تونم پرینتر رو پیدا کنم» من حتی پرینتر رو بلند کردم و جلوی مانیتور گذاشتم ، اما کامپیوتر هنوز میگه نمی تونه پیداش کنه...

*

مشتری : من توی پرینت گرفتن با رنگ قرمز مشکل دارم...

مرکز : آیا شما پرینتر رنگی دارید؟

مشتری : نه.

*

مرکز : الآن روی مانیتورتون چیه خانوم؟

مشتری : یه خرس TEDDY که دوستم از سوپرمارکت برام خریده.

*

مرکز : و الآن F8 رو بزنین.

مشتری : کار نمی کنه.

مرکز : دقیقاً چه کار کردین؟

مشتری : من کلید F رو 8 بار فشار دادم همونطور که بهم گفتید، ولی هیچ اتفاقی نمی افته...

*

مشتری : کیبورد من دیگه کار نمی کنه.

مرکز : مطمئنید که به کامپیوترتون وصله؟

مشتری : نه، من نمی تونم پشت کامپیوتر برم.

مرکز : کیبوردتون رو بردارید و 10 قدم به عقب برید.

مشتری : باشه.

مرکز : کیبورد با شما اومد؟

مشتری : بله

مرکز : این یعنی کیبورد وصل نیست. کیبورد دیگه ای اونجا نیست؟

مشتری : چرا، یکی دیگه اینجا هست. اوه... اون یکی کار می کنه!

*

مرکز : رمز عبور شما حرف کوچک A مثل APPLE، و حرف بزرگ V مثل VICTOR، و عدد 7 هست.

مشتری : اون 7 هم با حروف بزرگه؟

*

یک مشتری نمی تونه به اینترنت وصل بشه...

مرکز : شما مطمئنید رمز درست رو به کار بردید؟

مشتری : بله مطمئنم. من دیدم همکارم این کار رو کرد.

مرکز : میشه به من بگید رمز عبور چی بود؟

مشتری : پنج تا ستاره.

*

مرکز : چه برنامه آنتی ویروسی استفاده می کنید؟

مشتری : NETSCAPE

مرکز : اون برنامه آنتی ویروس نیست.

مشتری : اوه، ببخشید... INTERNET EXPLORER

*

مشتری : من یک مشکل بزرگ دارم. یکی از دوستام یک SCREENSAVER روی کامپیوترم گذاشته، ولی هربار که ماوس رو حرکت میدم، غیب میشه!

*

مرکز : مرکز خدمات شرکت مایکروسافت، می تونم کمکتون کنم؟

مشتری : عصرتون بخیر! من بیش از 4 ساعت برای شما صبر کردم.

میشه لطفاً بگید چقدر طول میکشه قبل از اینکه بتونین کمکم کنید؟

مرکز : آآه..؟ ببخشید، من متوجه مشکلتون نشدم؟

مشتری : من داشتم توی WORD کار می کردم و دکمه HELP رو کلیک کردم بیش از 4 ساعت قبل. میشه بگید کی بالاخره کمکم می کنید؟

*

مرکز : چه کمکی از من برمیاد؟ مشتری : من دارم اولین ایمیلم رو می نویسم.

مرکز : خوب، و چه مشکلی وجود داره؟

مشتری : خوب، من حرف A رو دارم، اما چطوری دورش دایره بذارم؟نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( جمعه 87/5/18 :: ساعت 7:7 عصر )

»» تعاریف و مفاهیم سه بعدی در کارت گرافیک

با پیشرفت چشم گیر تنکنولوژی در صنعت کارت های گرافیک امکانات فوق العاده ای برای تنظیم کیفیت عکس ها ایجاد شده که همگی در بهبود کیفیت تصاویر و جلوه های بازی های رایانه ای کمک شایانی کرده اند .

مانیتور

تا حالا برای شما پیش آمده که در منوی تنظیمات بازی های رایانه ای سه بعدی به تنظیماتی برای تغییر کیفیت تصاویر بازی برخورد کنید ؟ یا تا حالا برای شما پیش آمده که دوست داشته باشید بدانید چگونه کیفیت تصاویر را در بازی های رایانه ای بهتر کنید ؟ یا ساده تر بگویم بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد تنظیمات و عوامل تنظیم کننده کیفیت تصاویر داشته باشید ؟
با پیشرفت چشم گیر تنکنولوژی در صنعت کارت های گرافیک امکانات فوق العاده ای برای تنظیم کیفیت عکس ها ایجاد شده که همگی در بهبود کیفیت تصاویر و جلوه های بازی های رایانه ای کمک شایانی کرده اند . حال در این مقاله قصد توضیح و معرفی تکنیک های مختلف استفاده شده در این بازی های سه بعدی داریم که شما را در ایجاد تصاویر بهتر گرافیکی یاری می کند . البته لازم به ذکر است که بیشتر این تنظیمات بسته به قدرت کارت گرافیک شما داره و باید بسته به قدرت آن این تنظیمات را انجام دهید تا سرعت کاهش پیدا نکند .
? Anti-aliasing : این تکنیک که به اختصار AA گفته می شود برای نرم و هموار کردن زاویه های تیزی که خط های مورب ایجاد می کنند ، استفاده می شود که معمولا در تنظیمات 3D تصویر وجود داره و معمولا مقدار قابل تنظیم آن :‌ " None یا Disable ( فعال نبودن AA ) " ، 2X ، 4X یا 6X است و در برخی موارد در بازی های رایانه ای به جای مقدار آن از Low ( پایین ) ، Medium ( متوسط ) و High ( بالا ) استفاده می شود . هر چه مقدار AA بالاتر باشد کیفیت تصاویر بهتر و در عوض سرعت کند تر می شود که اندازه این کندی بسته به کارت گرافیک شما متغیر است .نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( شنبه 87/4/29 :: ساعت 1:29 صبح )

»» 10 نکته در هنگام خرید کارت گرافیکی

سلام. امروز موقع گشت و گزار تو اینترنت یه مطلب مفبد در مورد نکاتی در مورد خرید کارت گرافیکی پیدا کردم. فکر کردم خوبه که بزارمش اینجا هم دوستان استفاده کنن.
از این آدرس برداشتمش http://www.tarfandestan.com/forum/thread19145.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
انتخاب یک کارت گرافیک جدید می تواند امری دشوار باشد. تا زمانی که شما
درباره آخرین GPU های ارائه شده و کارایی های آنها اطلاع نداشته باشد،
دانستن اینکه کدام کارت ارزش خریدن را دارد غیر ممکن است. واحد پردازش
گرافیکی GPU، مثلCPU، هر سال پیشرفت می کند و این به این معنی است که
دامنه بسیار وسیعی از‌کارت گرافیک ها برای انتخاب موجود می باشند و خرده
فروشان هم دوست دارند کارت های منسوخ را در کنار آخرین و بهترین کارت های
ارائه شده قرار دهند. اگر در اینجا دقت نکنید ممکن است در آخر پول زیادی
برای تکنولوژی صرف کنید که قبلا کنار گذاشته شده است. در این مقاله 10
موضوع را که قبل از خرید یک کارت‌ گرافیک باید در نظر داشته باشید بررسی
می کنیم.


1) حافظه همه چیز نیست!

شما به یک کارت گرافیک نیاز دارید که حافظه کافی برای بازی کردن بازی ها،
در وضوح بالا و با تنظیمات گرافیکی بالا داشته باشد. کارت گرافیک های خوب
معمولا مقدار زیادی حافظه دارند، زیرا کل توان GPU در صورت کافی نبودن
حافظه موجود ممکن است تلف شود.

512MB حافظه هیچ کمکی به این Radeon X1300 نمی کند و Radeon X1600 با 256
MBحافظه بهتر عمل می کند. تولید کنند گان کارت های گرافیک می دانند که
خریداران تازه کار معمولا به مقدار حافظه به عنوان ملاک اصلی مقایسه دو
کارت توجه می کنند، و این دلیلی است بر دیدن کارت های باGPU های ارزانی که
256MBو یا حتی 512MB حافظه دارند و این مانند این است که یک موتور ضعیف را
در بدنه یک ماشین تنومند قرار دهیم. چنین کارت هایی ممکن است اعداد درستی
در مشخصات داشته باشند اما کارایی ضعیف خود را به محض شروع بازی نمایان
خواهند کرد.


2)همه چیز بهGPUمربوط است!

حافظه مهم است، اما قلب واقعی یک کارت گرافیک واحد‌ پردازش مرکزی آن است.
هنگامی که شما در میان نام های کارت های گرافیک پرسه می زنید، مهمترین
چیزی که به نظر می رسد نوعGPU است، زیرا این چیپ کوچک مسئول کلیه کارهای
کارت های سه بعدی است. امروزه بهترین پردازنده های گرافینیققا Nvidia و
ATI تولید می کنند، اما خریدن یک کارت گرافیک با یک پردازنده Nvidia
GeForce و یا ATI کافی نیست. شما باید علاوه بر این به مدل پردازنده توجه
کنید، زیرا هر دو شرکت از کارت های سطح پایین زیر 100 دلار تا کارت های پر
قدرت 500 دلاری خود را با این اسامی نام گذاری می کنند. شماره های بزرگتر
در مدل ها بهتر هستند، اما باید به توصیف کننده های اضافی در نام مدل
مانندGT، GS،GTX،XT و XTX توجه کنید زیرا اینها معمولا اطلاعاتی در مورد
سایه زن ها و همچنین سرعت پردازنده نمایان می کنند. نقد چند کارت را
بخوانید و یا نگاهی به کارایی کارت ها در بازی ها بیندازید تا با مدل های
فعلی آشنا شوید و بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.
3) خط لوله، سایه زن و سرعت ساعت

در روزهای اولیه شتاب دهنده های سه بعدی شما می توانستید با نگاه کردن به
سرعت و خط لوله پیکسل های یک GPU، اطلاعات کلی در مورد سطح کارایی آن کسب
کنید. امروزه GPU ها کارهای بیشتری از پردازش پیکسلی بی خردانه انجام می
دهند. نور پردازی و افکت های دیگر که معمولا به چندین گذر از خط لوله نیاز
داشتند اکنون می تواند توسط یک برنامه سایه زن اجرا شوند و همان نتایج را
با گذر و کار بیهوده کمتر به همراه بیاورند. هم اکنون GPU ها دارای واحد
های پردازش اختصاصی هستند که به راه اندازی کار برنامه های پیچیده راسی و
سایه زن پیکسلی اختصاص یافته اند. با افزایش سایه پردازی های بازی ها،
واحد های سایه زن ه یک خصوصیت مهم در کارت های ویدیویی آینده، تبدیل خواهد
شد. اخیرا ATI شروع به ارائه گزارش درباره تعداد واحدهای سایه زن تخصیص
داده به هر خط لوله پیکسلی در Radeon X1900 XTX کرده است. برای هم اکنون،
هنوز هم شما می توانید GPU ها را توسط تعداد خطوط لوله پیکسلی که دارند
ارزیابی کنید. گر چه تولید کنند گان GPU اطلاعاتی هم درباره خطوط لوله راس
vertex pipeline می دهند، اما تا کنون ما بازی مشاهده نکرده ایم که به
خاطر سطح پردازش راسی پایین، در تنگنا قرار بگیرد. کارت ها سطح پایین
معمولا دارای 4 خط لوله پیکسلی می باشند. کارت های متوسط دارای 8 یا 12 خط
لوله می باشند و کارت های سطح بالا دارای 16 و یا بیشتر خط لوله می باشند.

سرعت ساعت بیشتر همیشه بهتر است، اما اگر مجبور شدید بین سرعت ساعت GPU و
تعداد خطوط لوله پیکسلی آن ینیققا انتخاب کنید، معمولا بهتر است تعداد
بیشتر خط لوله را انتخاب کنید. کارتی که با سرعت 400MHz که دارای 8 خط
لوله است عملکرد بسیار بهتری نسبت به کارتی 500MHz با 4 خط لوله دارد.
4) Windows Vista و Directx 3D 10

مایکروسافت جدیدترین نسخه windows خود را در اوایل سال 2007 منتشر کرده است. این سیستم عامل جدید DirectX
10 را به همراه دارد، که مجموعه ایی از توابع به روز شده می باشد، که نرم
افزارهای کاربردی برای دسترسی به منابع سیستم (شامل کارت های سه بعدی) می
توانند از آنها استفاده کنند.

نسخه جدید DirectX شامل نسخه جدیدی از Direct 3D می باشد که برای ساده کردن خط لوله گرافیکی با کاهش بار CPU و انتقال کارها به GPU طراحی شده است.

اگر چه ویندوز ویستا با کارت های گرافیکی DirectX 9 کار خواهد کرد، اما برای اجرای بازی های DX10 که در آینده خواهند آمد به یک کارت DX10 نیاز خواهید داشت.

Nvidia و ATI اولین کارت های DX10 خود را در نیمه دوم سال 2006 به وارد بازار کرده اند.

اما نیازی نیست عجله کرده و از ترس مشکلات تطبیق با بازی ها یکی از آنها
را بخرید. توسعه دهندگان بازی ها این را درک می کنند که چندین سال طول
خواهد کشید که تعداد نسخه های نصب شده DX10 از DX9 پیشی بگیرند. تا چندین
سال بعد از ورود ویستا کلیه بازی ها، منجمله بازی های انحصاری ویستا یعنی
Halo 3 و Shadow run با هر دو نسخه DX10 و DX9 کار خواهند کرد.5) زمان مناسب برای خرید

مسابقه ATI و Nvidia، برای ما یک سیکل سریع توسعه تکنولوژی ها سه بعدی به
ارمغان آورده است. تولید کنند گان GPU هر 12 تا 18 ماه یک خط جدید تولید
چیپ را راه اندازی می کنند، که نتیجه آن جریانی از کارت های با قدرت و
قابلیت های بیشتر می شود. تولید کنند گان همچنین سعی می کنند پس از چند
ماه از معماری اولیه، با دستکاری کردن طراحی ها، سرعت ساعت چیپ هارا
افزایش داده و قابلیت های جدیدی را به آنها اضافه کنند تا بتوانند خطوط
تولید را بهبود ببخشند.

از آنجایی که بسیاری از قابلیت ها مانند شتاب دهنده ویدیویی دقت بالای
H.264 و یا سایه زن پیشرفته مدل ها آینده نگر هستند، ممکن است یک یا دو
سال قبل از فراگیر شدن محتوای واقعی برای آن ها طول بکشد. تقریبا هر زمانی
برای خریدن کارت گرافیک جدید مناسب است، اگر قصد ندارید بهترین کارت موجود
را بگیرید.

قیمت کارت های گرافیکی به سرعت افت می کنند، زیرا معرفی متناوب کارت های
جدید، کارت های قدیمی و ضعیف تر را به قیمت های مناسب حل می دهند. بدترین
شرایط زمانی است که یک کارت گرافیک سطح بالا را دقیقا قبل از معرفی یک GPU
جدید از Nvidia یا ATI خریداری کنید، اگر چه باز هم یک کارت گرافیک
قدرتمند خواهید داشت که تا مدت ها هیچ مشکلی برای اجرای بازی هایی که می
خواهید نخواهد داشت.6) لازم نیست 500 هزار تومن خرج کنید!

جدیدترین کارت های عرضه شده با قیمت 500 هزار تومان یا بیشتر به فروش می
رسند، اما شما همیشه می توانید چندین کارت با بازده بالا در بازه قیمتی
200 تا 300 هزار تومان پیدا کنید. این بازه قیمتی معمولا بهترین بازده در
برابر قیمت را ارائه می کند زیرا شامل کارت های سطح متوسط نسل فعلی و کارت
های سطح بالای ارزان شده از نسل قبلی می شود.

هنگام مقایسه دو کارت گرافیک با تکنولوژی های مربوط به دو نسل متفاوت،
سرعت ساعت و تعداد خطوط لوله را بررسی کنید. اگر مشخصات کاملا یکسان
بودند، کارت جدید تر را انتخاب کنید زیرا از قابلیت های جدید تری پشتیبانی
می کند. معماری چیپ های جدید، همچنین کارآمد تر هستند و شما بازده بالاتری
را با تعداد برابری از خطوط لوله کسب خواهید کرد.

GeForce 7900GT هم اکنون یکی از بهترین کارت های موجود با قیمت زیر 300 هزار تومان است.


7) توان مورد نیاز را دارید؟

با قوی تر شدن کارت ها، توان سیستم مورد نیاز به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده
است. تولید کنند گان کارت های گرافیکی توصیه توان تولیدی توسط منبع تغذیه
سیستم را بر روی جعبه درج می کنند. اعداد چاپ شده معمولا کمی بزرگتر از
توان واقعی مورد نیاز هستند، زیرا شرایطی همچون منبع تغذیه ضعیف و یا
سیستمی با منابع زیاد را در نظر می گیرند.

کارت های سطح متوسط تا بالا معمولا به 400 تا 450 وات توان نیاز دارند.
کارت های دو تایی مانند SLI یا CrossFire Radeon X1900 TX به حداقل 550
وات توان نیاز دارند.
8) AGP و PCI Express

از زمان معرفی PCI Express در دو سال قبل، این تکنولوژی به خوبی جایگزین AGP شده است.

PCI Exp پهنای باند ی 2 تا 4 برابر AGP ارائه می کند و تقریبا کلیه کارت
گرافیک های جدید با این رابط عرضه می شوند. تولید کنند گان GPU هر از چند
گاهی پردازنده گرافیکی برای دارندگان سیستم های AGP تولید می کنند، اما
بهترین تجهیزات ابتدا برای PCI Exp عرضه میشوند.

اگر سیستم شما بیش از دو سال قدمت دارد، احتمالا یک شکاف AGP دارد. ارتقا
به PCI Express می تواند گران باشد زیرا مجبور خواهید بود مادربرد، CPU و
احتمالا حافظه خود را تعویض کنید. اگر چه در صورتی که سیستم شما بیش از دو
سال قدمت دارد هم اکنون می تواند زمان خوبی برای ارتقای کلی آن باشد.
9) SLI و CrossFire

شما همچنین برای ارتقا به یک پیکر بندی دو تایی از کارت گرافیک به PCI Exp
نیاز خواهید داشت. نصب یک سیستم با دو کارت و اجرای آن کار سختی است. برای
اینکار به مادربرد ی مناسب، دو کارت گرافیک هم ساز و یک منبع تغذیه پر
قدرت نیاز خواهید داشت.

Nvidia و ATI هر دو قالب های رقابتی برای پیکر بندی دو کارتی ارائه می دهند که به مادربرد های خاص خود نیاز دارند.

Nvidia ابتدا SLI را در سال 2004 معرفی کرد و از زمان برای کامل کردن این
پلتفرم استفاده کرد و حتی یک برنامه گواهی SLI برای مادربرد های و منابع
تغذیه و واحد های حافظه ارائه نمود. شما می توانید دو کارت GeForce مطابق
با SLI را از دو تولید کننده متفاوت با هم استفاده کنید به شرطی که GPU
های آنها یکسان باشد.

اما ATI تکنولوژی دو کارتی CrossFire خود را در 2005 معرفی نمود. همانند
SLI ، CrossFire به مادربرد ی همساز با آن، حافظه ایی با کیفیت و یک منبع
تغذیه قدرتمند نیاز دارد.

پیدا کردن دو کارت ATI که با هم بتوانند کار کنند کمی مشکل تر از Nvidia
است زیرا شما باید یک کارت CrossFire Edition را با یک کارت CrossFire
Ready در کنار هم قرار دهید تا کار کنند.

توسط دو GeForce 7950 GX2 دو پردازنده ایی می توانید 4 پردازنده گرافیکی در یک سیستم داشته باشید


10) کارت های بر روی مادربرد

اگر قصد دارید یک سیستم از پیش تعریف شده بخرید، به کارت گرافیکی آن دقت
کنید. اگر کارت گرافیک به صورت مجتمع با مادربرد است به سرعت انتخاب خود
را به مدلی با کارت گرافیک واقعی تغییر دهید. کارت هایی که بر روی مادربرد
قرار دارند برای برنامه های کاربردی ابتدایی مانند پردازش متن و یا وب
گردی مناسب هستند، اما برای بازی کردن به هیچ وجه جالب نیستند مگر اینکه
بخواهید بازی ها را در وضوح 800x600 و با 15 فریم در ثانیه انجام دهید.


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( شنبه 87/4/29 :: ساعت 1:28 صبح )

»» آزاد سازی فضای روی دیسک سخت

آزاد سازی فضای روی دیسک سخت

حتی به وجود حجم زیاد درایوهای سخت امروزی، ممکن است هنوز هم حفظ فضای دیسک سخت برایتان مسئله باشد. در هنگام کار با کامپیوتر، ویندوز و برنامه هایی که روی آن اجرا می کنید فایلهای موقتی و پشتیبان ایجاد می کنند. متأسفانه این برنامه ها(و همین طور ویندوز) گاهی اوقات آنچه از خود بجا می گذارند را خوب پاک نمی کنند. ویندوز ابزاری با نام Disk Cleanup دارد که با استفاده از آن می توانید فایلهای غیر لازم را پیدا و حذف کنید.
Disk Cleanup را اجرا کنید  
برروی دکمه
Start کلیک کنید و All Programs, Disk Cleanup, System Tools, Accessories را انتخاب کنید.
درایوی را برای پاکسازی انتخاب کنید
  
درایو سختی را که می خواهید فضای روی آن را آزاد سازی کنید از لیست بازشو انتخاب کنید. پس از انتخاب درایو، برروی دکمه
Ok کلیک کنید. Disk Cleanup به دنبال فایلهای درایو تعیین شده می گردد. این فرایند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( چهارشنبه 86/12/22 :: ساعت 4:27 عصر )


»» حداکثر استفاده از باتری لپ‌تاپ را داشته باشید

حداکثر استفاده از باتری لپ‌تاپ را داشته باشید

اگر لپ‌تاپ دارید حتما شرایطی را تجربه کرده اید که دسترسی به منبع تغذیه وجود نداشته و مجبور بوده اید از باتری لپ‌تاپ خود استفاده کنید، برخی اوقات روشن نگه داشتن لپ‌تاپ با باتری اش فقط 15 دقیقه بیشتر تبدیل می‌شود به یک نیاز 100 درصد حیاتی، اینگونه مواقع چه باید کرد؟ نکاتی بسیار ساده هستند که با رعایت آنها به شکل قابل توجهی کارایی باتری لپ‌تاپ شما افزایش می‌یابد و در لحظات بحرانی احتمالا شما را نجات خواهند، ناگفته نماند نگارنده‌ی این مطلب در حالی که لپ‌تاپش در حالت عادی 2 و نیم ساعت با باتری کار می‌کرد با رعایت برخی از این موارد این زمان را تا 4 ساعت نیز رسانده!

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » کهکشان ( دوشنبه 86/12/13 :: ساعت 6:17 عصر )


   1   2   3      >
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

عملکرد کلیدهای F در ویندوز xp
با Safe Mode چگونه می توان مشکلات ویندوز را برطرف کرد؟
بهترین حالت Safe Mode
سلام کار دکمه scroll lock بر روی صفحه کی بورد چیست ؟
کلیدهای Insert ، Pause/break . Scroll lock در کیبورد چه کاربردی
ضرورت Disk Defragmentation و Disk Cleanup در ویندوز به زبان ساده
شنود موبایل چگونه انجام می‎شود؟ + روش‎های مقابله
اجرای برنامه ها در یک فضای مجزا در حافظه
اجباری کردن پسورد برای ویندوز 98 همانند ویندوز XP
تهیه ی نسخه ی پشتیبان از رجیستری و تعمیر رجیستری آسیب دیده :
مشاهده ی تغییرات ایجاد شده در رجیستری
[عناوین آرشیوشده]


موس[65] . عکس متحرک[18] . آموزش[15] . جزوه[14] . گردنبند[14] . کوتاه[13] . جمع[13] . درس[13] . بندی[13] . کنکور[12] . مجموعه[11] . پایه[11] . دانلود[11] . از[10] . دی[9] . تا[9] . زبان[9] . طرح[8] . سیستم[7] . لینک[7] . همراه[7] . نکات[6] . های[6] . و[6] . نرم[6] . سیسنم عامل[6] . طلایی[6] . پروژه[6] . به[6] . ایمیل[6] . با[5] . انگشتر[5] . رشته[5] . دار[5] . دروس[5] . حافظه[5] . Pro[5] . طراحی[5] . سخت افزار[5] . ریاضی[5] . ساعت[5] . مدل[5] . کامل[5] . ها[4] . که[4] . مرواریدی[4] . می[4] . زنجیر[4] . سفید[4] . سنگ[4] . سی[4] . عربی[4] . صوتی[4] . عامل[4] . فروهر[4] . آن[4] . است[4] . افزار[4] . استیل[4] . حفاظت[4] . انسانی[4] . ای[4] . برای[4] . بسته[4] . پذیرش[4] . تجربی[4] . پرورش[3] . تبدیل[3] . پیشرفته[3] . تحصیلی[3] . تخصصی[3] . بسیار[3] . بصورت[3] . بانک[3] . ایجاد[3] . آموزشی[3] . انگلیسی[3] . اینترنت[3] . ایرانی[3] . دستبند[3] . در[3] . راهنمای[3] . را[3] . حرفه[3] . چشم[3] . استفاده[3] . اصلی[3] . استاد[3] . ادبیات[3] . Vector[3] . dunlex[3] . فشرده[3] . فارسی[3] . عمومی[3] . فیزیک[3] . فیلم[3] . سایت[3] . مدال[3] . نگین[3] . مقاله[3] . منزل[3] . مردانه[3] . لینوکس[3] . مارکتینگ[3] . قارچ[3] . قهوه[3] . کامل[3] . گل[3] . کامپیوتر[3] . نوشتن keylogger نرم‌افزاری در مقاله keylogger ابزاری برا[3] . کارآفرینی[3] . یکدیگر[2] . یا[2] . کاملWebsiteExtractor10.0[2] . وکتور[2] . کاربردهای توکن های هوشمند USB[2] . کارشناسی[2] . کپی[2] . نور[2] . وب[2] . وی[2] . ویروس[2] . ویژوال[2] . هاست[2] . کشف[2] . کلیک[2] . گوشواره[2] . که[2] . کهربا[2] . کتاب[2] . کسب[2] . قیراطی[2] . فایلهاFolder[2] . گرم[2] . گزینه[2] . فروشگاه[2] . مارک[2] . متولدین[2] . محافظت[2] . محافظت در مقابل خطرات ایمیل (?)[2] . مدیریت[2] . مشکی[2] . نقره[2] . مگابایت[2] . مفاهیم امنیت شبکه[2] . مقالات[2] . نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم (?)[2] . تحصیل[2] . رمضانRamadan[2] . سوالات[2] . سرویس[2] . سیاه[2] . شبکه‌های بی‌سیم، کاربردها، مزایا و ابعاد تکنولوژی شبکه‌های ب[2] . شخصیHistory[2] . شفا[2] . قابلیت[2] . فناوری هک مغز چقدر واقعی است؟ آیا ایده کریس نولان به حقیقت[2] . قدرتمندترین[2] . قرآن[2] . فرمتهای[2] . صوتیFox[2] . ضدویروس[2] . سازفایل[2] . طلا[2] . Downloader[2] . IEC[2] . Killer[2] . Learning[2] . Lock[2] . Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق[2] . BVL[2] . C[2] . CD[2] . Converter[2] . Desktop[2] . Illustration[2] . 10 ویژگی برتر ویندوز 7[2] . 6.2.1[2] . 7.4[2] . AnyReader3.0[2] . Audio[2] . Windows XP Pro SP2 64Bit ویندوز ایکس پی بر روی هسته ویندوز ان[2] . Settings[2] . The[2] . RapidShare[2] . WinZip[2] . zoppini[2] . آویز[2] . آویزی[2] . آیا روشن گذاشتن طولانی مدت کامپیوتر درست است؟[2] . ارشد[2] . ازرپیدشیر[2] . اسپرت[2] . ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity[2] . انتخاب[2] . استاندارد[2] . حریم[2] . حلقه[2] . توانیر[2] . جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29[2] . تصویر[2] . جامع[2] . تعمیر سیستم با System Restore[2] . توسط[2] . تولد[2] . تولید[2] . راز[2] . رج[2] . رمزگذاری[2] . روش های معمول حمله به کامپیوترها[2] . دانلودوبسایت[2] . دانلودآسان[2] . خش[2] . اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0[2] . اطلاعات[2] . ببر[2] . بخش[2] . باعث[2] . بررسی حرفه ای 91 NOKIA N[2] . برق[2] . برنامه[2] . بلدرچین[2] . بانک[2] . تبتی[2] . بهترین[2] . بهترین حالت Safe Mode . بهره . بهینه سازی سیستم با Auslogics BoostSpeed 4.5.14.2651 . بیسیک . بیسیک،می . بیش از 50 نوع از کلید های میانبر در ویندوز XP . بیمار . بین . بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش اول . بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش دوم . پابند . پاسخ . پاسخ درست به پیام های خطای ویندوز 7 . پانزده مورد از اولین‌‌‌‌‌های اینترنت! خلاقیت اینترنت را به . پایگاه 2000 دو هزار مقاله در موضوع کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف . پایگاه 2000 دو هزار مقاله رایانه ای و نرم افزار . پر کنید با انجام این مرحله رمز شما خواهد شد: Al1r37a9 . پردازنده ها . پرسپولیس . پرطرفدارترین . پرهیزگار . پروتکل . پروتکل های انتقال فایل امن در این مقاله برای شما بطور مخ . پروسسورهای امن پاشنه آشیل شاید تا کنون نام Buffer Overflow . پست . پشت‌پرده همکاری مایکروسافت و فیس‌بوک مدت‌های طولانی جستجو فقط . پنجره آسیب پذیری، دلیلی برای هک شدن . پنهان کردن شاخه ها . پهن . پیام . پیامهایش . تجوید . تبدیل FLAV FLV به AVI با FLAV FLV to AVI Converter v2.58.16 . تبدیل کامپیوتر به تلفن و فکس با نرم افزار PC Telephone 6.0 . تبلیغات . تبلیغاتی . تجربه متفاوت در وبگردی با Flock 2.0 Social Browser . پکیج . پکیج استثنایی کتابخانه الکترونیک 1 » پایان دوران » بزرگترین . پکیج طلایی نرم افزاری 2010 . تاثیرات SMS در روابط اجتماعی . تایپ . تبادل . تر:قطر . ترافیک بیشتری بدست آورید ! . ترتیل . ترشی . ترفند های رجیستری . ترفند های رجیستری (بخش اول) . ترفند های مرورگر کروم همان طور که در مقاله "آموزش گوگل کر . ترفند های ویندوز سرعت اینترنت خود را این بار واقعأ بالا ببرید . ترفند های ویندوز تبدیل F32 به NTFS و برعکس 1- در ویندوز XP . ترفند های ویندوز (بخش اول) . ترفند های ویندوز (بخش پنجم) . ترفند های ویندوز (بخش چهارم) . ترفند های ویندوز (بخش دوم) . ترفند های ویندوز (بخش سوم) . ترفند های ویندوز (بخش ششم) . ترفندهای فروش محصولات دیجیتالی . ترمیم خراشیدگی های دیسک اگر کامپیوتر شما بخاطر خراشیدگی هایی . تروا . ترین . ترکی . بانکداری . بهبود قابلیت های امنیتی IE توسط Windows XP SP2 با سرویس . برای راه اندازی یک سایت بر روی اینترنت چقدر باید هزینه کنیم؟ . برتری موبایل بر کامپیوتر تا دوسال دیگر . برچسب‌های . برد اصلی ( MotherBoard ) چیست؟ . بررسی ابزارهای کنترل از راه دور مایکروسافت . بلده . بلند . بلورین . بمراتب . بمنظور .
 

>> بازدید امروز: 14
>> بازدید دیروز: 64
>> مجموع بازدیدها: 606638
» درباره من «

مجموعه مقالات رایانه MOGHALAT COMPUTER

.::مرجع کد آهنگ::.

.::دریافت کد موزیک::.» پیوندهای روزانه «

دستگاه صافکار جادویی
خاوران شاپ - khavaranshop
فروشگاه اینترنتی ساعت دیواری
فروشگاه اینترنتی توشاپ
بچه مارکت
فروشگاه اینترنتی لیز شاپ
فروشگاه صاحب قران
فروشگاه اینترنتی دکه ایرانی
هالیوود شاپ [1]
سی شاپ
ژورنال لباس، لباس شب، سارافون، حاملگی [5]
محبوب ترین نرم افزارها [1]
وبلاگ مذهبی [129]
هادرباد شناسی [89]
ورود پسرا ممنوع [238]
[آرشیو(16)]

» آرشیو مطالب «
مادربرد
تعریف ماشین تورینگ و مقایسه آن با ماشینهای واقعی
ناپدید شدن درایوها
وظایف سیستم عامل
اینترنت
عکس
حافظه مجازی
حافظه اصلی رایانه
قلم های دیجیتالی
تلفن همراه، قاتل زنبور عسل
اینترنت میان سیاره ای
وسایل جانبی رایانه
سخت افزار
هوش مصنوعی
ویروس
خطای مودم
بازی
کد برای زیبایی وب
هک
آنتی ویروس
کلیپ موبایل
عکس فانتزی
عکس
عکس از المپیک
بلوتوث
سیستم عامل
ترفندها
جستجوگرها
جوک و اس ام اس
برنامه نویسی
نر م افزار
عکس فانتزی دختر
شبکه
مقاله1
مقاله 2
جالب و خواندنی
هشدارها از
جالب و خواندنی
کوتاه ومفید
مقالات مفید
چیستان
اجرا تئاتر شمس پرنده
+ عکس بازیگر هدیه تهرانی
عکس های حمید گودرزی
عکس های بهنوش بختیاری
عکس های بهنوش بختیاری 1
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
مرداد 1387
دی 1387
آذر 1387
بهمن 1387
خرداد 1387
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
فروشگاه
فروشگاه برای شما
یوزر پسورد جدید آنتی ویروس nod32 آ
عکس متحرک
دانلود بازی و نرم افزار
نرمافزارهای جاسوسی و مقابله با آنها
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی
فروشگاه نرم افزارهای موبایل سونی اریکسون و نوکیا و موتورولا
شبکه
چکلیست کشف نفوذ در سیستمعامل Windows NT
محافظت در مقابل خطرات ایمیل
قابلیتهای نرمافزارهای ضدویروس
محافظت در مقابل خطرات ایمیل (?)
طرز کار برنامه های ضد ویروس
نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم (?)
ویروس و ضدویروس
دانلود قدرتمندترین نرم افزار فشرده سازفایل WinZip Pro 12.1
پی CD خش دار Rescue AnyReader3.0
تبدیل فرمتهای صوتیFox Audio Converter 7.4
تصویر وکتور رمضانRamadan Vector Illustration
دانلودآسان ازرپیدشیر RapidShare Downloader
رمزگذاری و حفاظت از فایلهاFolder Lock 6.2.1
دانلودوبسایت بصورت کاملWebsiteExtractor10.0
حفاظت از حریم شخصیHistory Killer Pro 4.1.1
حذف بدون بازگشت فایلDigitByte File Deleter
فیلم برداری از محیط ویندوز BB FlashBack Pro
ناظر اعمال کامپیوتر SpyBoss KeyLogger PRO 4
بریدن قسمتی از فیلم Xilisoft Video Cutter
دانلود صفحات وبMetaProducts Offline Explorer
بازیابی داده Power Data Recovery v4.1.2
چک لیست کشف نفوذ در سیستم عامل Windows NT
تبدیل متن فینگیلیشی به فارسی En2Fa Translator
محاسبه سرعت وحجم مصرفی اینترنت BWMeter 4.3.5
مجموعه ارزشمند بسم الله - خطاطی280 - p1 - p2 - p3
نرم افزار eXPert PDF Professional Edition 6.20
آنتی ویروس Avira AntiVir Premium Security Suite 10.0.0.13
Kaspersky Internet Security 2010
آپدیت آفلاین آنتی ویروس Kaspersky نسخه ی 2010
نرم افزار eXPert PDF Professional Edition 6.20
آنتی ویروس Avira AntiVir Premium Security Suite 10.0.0.13
آنتی ویروس کسپراسکی - Kaspersky Anti-Virus 2010 و Internet Secu
Kaspersky Internet Security 2010
آپدیت آفلاین آنتی ویروس Kaspersky نسخه ی 2010
نرمافزارهای جاسوسی و مقابله با آنها (?)
ترفند افزایش سرعت اینترنت واستفاده از حداکثر پهنای باند اینترنت
Kaspersky Internet Security 2010
نبرد فیلترها و تولیدکنندگان اسپم
پنجره آسیب پذیری، دلیلی برای هک شدن
مفاهیم امنیت شبکه
حملات پیشرفته تر
چگونه با اسپم مقابله کنیم؟
حمله به برنامه های وبی
پروسسورهای امن
کلیدها در رمزنگاری
Cross-Site ing
رمزنگاری
مقدمه ای بر IPSec
حمله به برنامه های وبی
مفاهیم امنیت شبکه
مقدمه ای بر شبکه خصوصی مجازی (VPN)
مقدمه ای بر تشخیص نفوذ (Intrusion Detection
طرز کار برنامه های ضد ویروس
امنیت در پایگاههای داده ای - بخش اول
مقدمه ای بر فایروال
بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش دوم
بیومتریک و تجهیزات مربوطه- بخش اول
امنیت تجهیزات شبکه
AAA (Authentication, Authorization and Accounting
کیفیت کارت گرافیکی خودتان را بالا ببرید
مونتاژ یک کامپیوتر(مادربرد و CPU)
روشن کردن گوشی های سونی اریکسون با باتری خالی
تست عشق و دوستی
ویندوز 7 - ویندوزی که قابل بحث نیست
ضد ویروس جهانی KasperSky
کپی کردن هارد به هارد اطلاعات
قابلیت آزاردهنده را حذف کنید Program Compatibility
Spyware Doctor with Antivirus 2010 7.0.0.513
چگونه مقالات word را به صورت pdf ذخیره کنیم؟
Cloudy With A Chance Of Meatballs (2009
مدیریت بر سیستم از راه دور با ویژگی های برتر توسط TeamViewer 5.0
Nitro Racers Portable
جدیدترین کلیدهای فعال سازی آنتی ویروس Kaspersky برای همه ی ورژن
جدیدترین Password و User Name های آنتی ویروس Nod32 برای آپدیت
Stellar Phoenix windows Data Recovery v4.1.0.1
شماره گیری خودکار خطوط مختلف ، برای اتصال به اینترنت در XP
بالا بردن سرعت دانلود در اینترنت اکسپلورر
سرعت اینترنت خود را این بار واقعأ بالا ببرید
تاثیر کامپیوتر و اینترنت بر کودکان و نوجوانان
گذاشتن عکس پشت نوار ابزار Explorer
تمیزکاری داخل کامپیوتر
طالع بینی افراد از روی کارت سوختشان
هنگامی که گوشی خیس می شود چه باید کرد؟
آهنگ فوق العاده زیبای محسن چاوشی با نام شادابی
کلیدهای کاربردی برای کار در محیط اینترنت
مجموعه زنگ موبایل
ترفند کدهای مخفی گوشی های چینی
آموزش فعال نمودن ClearType در Windows Mobile 6 از بخش ترفند ها
تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله موبایل
ترفند فعال کردن رادیو بدون هدست در گوشی های نوکیا
ترفند پیداکردن فایل گم شده در موبایل
ترفند فیلم برداری با دوربین تماس تصویری
ترفند مشاهده اشعه مادون قرمز با دوربین گوشی
افزایش صدای سامسونگ E250
فهمیدن میزان ساعت کارکرد گوشی های نوکیا سری 60
کوکیها و مسائل امنیتی
Windows XP Service Pack 2
حمله به نشست[
انتخاب و محافظت از کلمات عبور
بستن درگاه ها بدون استفاده از حفاظ
شبکه های بیسیم، کاربردها، مزایا و ابعاد
بهبود قابلیت های امنیتی IE توسط Windows XP SP2
کرمهای اینترنتی مفید
شبکه های محلی بیسیم
کرمهای اینترنتی مفید
10 نکته برای حفظ امنیت
روشهای معمول حمله به کامپیوترها
روشهای معمول حمله به کامپیوترها
Keylogger ابزاری برای جاسوسی
روش های معمول حمله به کامپیوترها
روش های معمول حمله به کامپیوترها
عناصر فعال شبکههای محلی بیسیم
رمزنگاری در پروتکلهای انتقال
نوشتن keylogger نرمافزاری
پروتکل های انتقال فایل امن
سرویسهای امنیتی WEP - Authentication در قسمت قبل به معرفی پروتکل
سرویسهای امنیتی 802.11b – Privacy و Integrity
کاربرد پراکسی در امنیت شبکه
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
ضعفهای اولیهی امنیتی WEP
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
10 نکته برای حفظ امنیت کودکان در اینترنت
اولین اتصال یک کامپیوتر به اینترنت
خطرها، حملات و ملزومات امنیتی (بخش اول
ارتباط ربایی
راهنمای والدین با توجه به رده سنی کودکان
دفاع علیه حملات Smurf یا Fraggle
عدم پذیرش سرویس
معاملات اینترنتی امن، واقعاً امن هستند؟
رویدادهای امنیتی و اقدامات لازم در برخورد با آنها (Incident Hand
طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه نویسی جلسه اول
دانلود جزوه مهندسی نرم افزار
همه چیز درباره مادربورد ( Motherboard ) ، نحوه انتخاب و خرید
دیسک سخت جدید با ظرفیت 500 گیگابایت
پاسخ به یک سوال و چند نکته مهم
پردازنده های دو هسته ای ( Dual – Core
XBOX 360 وارد می شود
توییتر در IE
کوتاه اما خواندنی در مورد twitter
سازمان گزارشگران بدون‌مرز؛ ایران جزو 12 دشمن اینترنت‌
با کرم بلستر بیشتر آشنا شویم
ارسال پیام ساختگی با Fake Messages v0.75.5 نوکیا
کتاب تفسیر نمونه
مشاهده کلیپ های یوتوب با MobiTubia v1.85
نرم افزار مترو تهران Tehran Metro v1.0
بازی بیلیارد فوق العاده Midnight Pool 2 به صورت جاوا
اندازه گیری سلامتی با موبایل Health Calculator 1.1
کتاب رمان یلدا - م.مودب پور
دانلود 3herosoft Mobile Video Convertor
کتاب دنیای بی جواب - مهندس امیر صالحی مقدم
filesee 6.6 مدیریت و نمایش فایل ها (
تبدیل گوشی موبایل به وب کم با SmartCam v1.3
نوشتن متن در هنگام مکالمه Smartphoneware Best Call Notes v1.0
برج مراقبت کامپیوتر SysResources Manager v10.3
کتاب مدیریت زمان (هدف) - دکتر دیوید لوویس
هک موبایل از طریق بلوتوث با MagicBlueHack جاوا
Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق
ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity
قدرتمندترین نرم افزار مترجم متن با LEC Power Translator Pro v12
اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0
جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29
Google Toolbar for IE 4.0.1019.2378
تبدیل کامپیوتر به تلفن و فکس با نرم افزار PC Telephone 6.0
بهینه سازی سیستم با Auslogics BoostSpeed 4.5.14.265
Bluetooth File Transfer OBEX FTP v1.20 : انتقال فایل ها از طریق
ارتباط با شبکه های مجازی Twitter با نرم افزار Mobileways Gravity
قدرتمندترین نرم افزار مترجم متن با LEC Power Translator Pro v12
اولین دیکشنری رایانه و اینترنت ایران NSCID v2.0
جدیدترین نسخه از معروف ترین مترجم دنیا Babylon Pro v8.0.0 r29
Google Toolbar for IE 4.0.1019.2378
مدیریت کامل ویندوز ویستا با Yamicsoft Vista Manager v3.0.5
بازی فوق العاده جذاب و مهیج Hero of Sparta
تجربه متفاوت در وبگردی با Flock 2.0 Social Browser
ShopFactory Gold v7.5.6.8275 نرم افزاری قدرتمند در زمینه ساخت و
Watermark Master v2.2.8 نرم افزاری قدرتمند در زمینه watermark نم
Vista Codec Package 5.05 مجموعه ای کامل از Codec های مورد نیاز و
Sonne Flash Decompiler v5.0.2.0069 ابزاری برای تجزیه فایل های فل
ابزار دانلود از سایت راپیدشیر RapGet 1.41 + SSL Library
بدیل FLAV FLV به AVI با FLAV FLV to AVI Converter v2.58.16
کپی رایت لوح های فشرده با Oront Burning Kit 2 Premium v2.6.2
مدیریت بر درایورهای سخت افزاری با Driver Genius Professional Edi
کاهش حجم و بهینه سازی فلش ها با Flash Optimizer v2.0.1.340
افزایش سرعت اینترنت با Ashampoo Internet Accelerator v2.10
آدرسهای اینترنت تا سال 2011 تمام میشود؟
یستمعامل Windows vista اسیب پذیز تر از windows 2000
پردازنده ها
مایکروسافت ? 9?اصلاحیه برای حفرههای ویندوز منتشر کرد
بررسی سیستم عامل Windows Server 2003
سی گیت حافظه اس.اس.دی، 2ترابایتی تولید کرد
نگرانی اروپائیها از نقض حریم خصوصی در اینترنت
اپل در ابتدای راه هک شد
تفاوت Spam و Worm و Trojan
ویندوز Se7en: محصول 2010 مایکروسافت
آرشیو لینک ها دوستان
شعر های روز مادر و شعر برای مادر
آرشیو لینک ها دوستان
آذر 89
مرداد 89
تیر 89
خرداد 89
دی 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
اردیبهشت 91

» لوگوی وبلاگ «


» لینک دوستان «
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
اسیرعشق
||*^ــــ^*|| diafeh ||*^ــــ^ *||
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
بامیلو
ماهساچ
بهانه
چانه
جغجغه‌
غیرت=عفت
سکوت ابدی
روانشناسی آیناز
از عین تا قاف
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
*تنهایی من*
حس لطیف من
در اوج پرواز با احساس تو
...برای تفکر
سایت تبیان
تنهایی افتاب
یادداشتها و برداشتها
شباهنگ
خنده بازار
یـــه گــــــرگـــــِ بــــــارون دیـــــــــــده
ویژه نامه همکاری ملی شمالشرق استان تهران
آقاسیدبااجازه...
ما تا آخرایستاده ایم
...
آموزش گام به گام رانندگی
سلام آقاجان - خرید و فروش محصولات کشاورزی و عطاری ها
عکس های زیبا و دیدنی از دنیای پرندگان
*دنیای جغرافیا*
asian
گیاهان دارویی
کوثر ولایت
روانشناسی زنان و مردان
مجموعه بیانات رهبر معظم
گوشی نوکیا 1110، خرید اینترنتی گوشی نوکیا 1110
کامپیوتر و لوازم جانبی و نرم افزار آموزش
پذیرش تحصیلی و منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
مانتو عبایی طرح رنوس, مانتو عبایی نقره ای, مانتو عبایی مسی
ست سارافون ودامن شلواری نیلوف
فتو بلاگ
راه های و فواید و تاثیر و روحیه ... خدمتگذاری
هرچه می خواهد دل تنگت بگو
تبادل نظر
وای ندیدید شما ا!!!!!!!

هادرباد شناسی
چرا اینجوری؟
عمو همه چی دان
مقالات روان شناسی
کودکان استثنایی
دانلود - روان شناسی - نرم افزار - کد - مشاوره - بازی - اختلالات
پسوردهای آنتی ویروس
شناختی
روان شناسی کودکان استثنایی
مهدویت
وبلاگ گروهی ائمه اطهار
روان شناسی و اتیسم
کتابخانه دیجیتال روانشناسی
شیعه مذهب برتر Shia is super relegion
جنبش قطره سرگشته
کتاب الکترونیکی
روان شناسی
عکس متحرک و انیمیشن حیوانات گیاهان کودکان بالن گوشی پرندگان
عوامل پیشرفت ، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت چیست ؟
طوفان در پرانتز
خدمات اینترنتی و حراج نرم افزار
نرم افزارهای تخصصی و موبایل و نرم افزارهای آموزشی تخصصی و موبایل
عطر و ادکلن، لوازم آرایشی بهداشتی،لاغری
لوازم آرایشی و بهداشتی و ادکلن
پارس دانلود
هر چی که بخواهی هست
اختلالات و مشکلات جنسی
عکس لود
همه چی هست؟!!!!
@@عکس جدید بازیگران و پیامک جدید@@
فروشگاه کتب روانشناسی، اسلامی، ایران شناسی وسیستم عامل
لوازم خانگی و اثاثیه منزل و لوازم آشپزی
کتاب، مهندسی، روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، لغتنامه، شعر، داستان
نرم افزارهای، مالی، اداری حسابداری، انبارداری،
لوازم بهداشتی آرایشی،عطر ، آدکلن ، لوازم لاغری و کرم
نرم افزارهای، بازی، سرگرمی،حادثه ای، اتومبیلرانی،فکری، ورزشی
نرم افزار، آموزشی ورزشی، هنری، بانوان، کودکان، درسی، دانشگاهی
فروشگاه نرم افزارهای نوکیاو موتورلا و سونی اریکسون و سامسونگ
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی و سرگرمی و بازی
نرم افزارهای میکس مونتاژ و آموزشی میکس مونتاژ
پوشاک & تی شرت دخترانه پسرانه استین کوتاه و بلند & ژاکت
نرم افزار و دانلود و پیامک
سکوت نیمه شب
کوچک های بزرگ
وبلاگی مخصوص نسل سومی ها
دختر و پسر ها لطفاً وارد نشند
سریال افسانه جومونگ
چگونه خدمتگذار خوبی باشیم
عکاسخانه
چی داری؟ عکس ....
مشکلات زندگی جنسی آیا در زندگیتان ؟؟؟؟
پیچیدگی سکوت
متفاوت
«بازتاب اخبار روز، تحلیل و تفسیر اخبار» اخبار سبز بدون محدودیت
اس ام اس و مطالب طنز و عکس‏های متحرک
خدای که به ما لبخند میزند
درس درس درس
کوثر
مشاوره
حسن
نرم افزارهای مالی، اداری حسابداری و انبارداری
مقالات مکانیک، برق، الکترونیک، شیمی
دلمه پیچ, دستگاه دلمه پیچ Dolmer
بسته بزرگ اشتغال زایی و کسب درآمد
هسته گیر آلبالو
قالب بستنی ساز کودک
منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیه رشته ها
سوالات کارشناسی ارشد 91 , 92
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست
ღقلبــــــی بــه بلـــندای مــــــــــــــاهღ
روان شناسی
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
رنگی ها در ورزش ها
آنلاین گلچین
FM پلیر فندکی اتومبیل
برلیان
میرسالار
دنیای عکس های متحرک و انیمیشن
بهارانه
پوشاک مردانه و زنانه، لباس های روز آقایان و خانم ها
قران
بهارانه
کارواش خانگی همه کاره جت مینی
دستگاه بادکش طبی بدن رفع خستگی و حجامت
بامبو
آموزش ساخت جعبه هدیه، آموزش گل سازی، گل بلندر
نمونه سوالات دروس پیش دانشگاهی و متوسطه کلیه رشته ها
شمع سازی و چشم های متحرک زیبا و فانتزی
پد ضد عرق Underarm shild
دیجی کالا
فروشگاه سی گل
قرآن آرامش جان
دیجی فروش
بیتوته
آموزش خیاطی و کاریکاتورهای ازدواج
دختر وروجک
هوای بارون دلم.....
جهادی
سرور
عاشقتم
هسته گیر آلبالو
دیجی بازار
شگفتی های قرآن کریم ...

» صفحات اختصاصی «

» لوگوی لینک دوستان «


» موسیقی وبلاگ «

» طراح قالب «